Licensed to Great Bay Masters Swim Club
                                       Hy-Tek's Meet Manager 3/10/2006 09:37 PM
                             BU 3/5/06 - 3/5/2006                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Kim E            48 NEM-NE               1:12.50    1:13.87   17  
      35.75   38.12                                                
 
Event 1  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Nancy           50 NEM-NE               1:25.00    1:19.81   17  
      39.13   40.68                                                
  2 Craffey, Eileen M         54 NEM-NE               1:22.00    1:27.85   15  
      41.52   46.33                                                
 
Event 1  Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan C          77 NEM-NE               1:59.00    2:04.33   17  
    1:00.75 1:03.58                                                
 
Event 1  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               26 MESC-NE              1:19.99    1:14.66   17  
      35.86   38.80                                                
 
Event 1  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver, Kyle F            31 NEM-NE               1:08.00    1:07.35   17  
      31.99   35.36                                                
 
Event 2  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rajandram, Ranita         24 NEM-NE                 40.50      38.70   17  
 
Event 2  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verreault, Amy L          25 NEM-NE                 27.44      26.81   17  
  2 Kisthardt, Joan B         26 NEM-NE                 28.00      28.74   15  
 
Event 2  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acevedo, Kristine         34 NEM-NE                 43.00      37.07   17  
 
Event 2  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bianchi, Elizabeth        39 NEM-NE                 39.00      38.88   17  
 
Event 2  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              40 GBM-NE                 35.00      31.71   17  
  2 McQuaid, Elizabeth C      43 NEM-NE                 38.47      36.23   15  
  3 Shedrick, Nancy L         40 GBM-NE                 45.38      40.62   14  
  4 Schwartz, Deborah C       42 NEM-NE               1:00.00      43.64   13  
 
Event 2  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattulke, Jody            47 NEM-NE                 33.20      30.68   17  
  2 Lewis, Deborah H          46 NEM-NE                 34.18      32.98   15  
  3 Romanoff, Daphne R        46 NEM-NE                 36.00      35.33   14  
  4 Ehrlich, Shoshanna        49 NEM-NE                 41.00      40.24   13  
 
Event 2  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredette, Ann B           61 GBM-NE                 37.63      36.23   17  
 
Event 2  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stavis, Ruth L            68 NEM-NE                 43.00      43.68   17  
 
Event 2  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zach                22 MESC-NE                24.40      23.60   17  
 
Event 2  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Kirk K            29 GBM-NE                 23.50      21.76   17  
  2 Toma, Camil               29 NEM-NE                 23.50      22.66   15  
  3 Eaddy, Jason H            29 NEM-NE                 23.99      24.11   14  
  4 Burbridge, Tyler D        26 NEM-NE                 25.20      24.71   13  
  5 Pickard, Michael          29 NEM-NE                 28.00      26.57   12  
  6 Ricard, Rob D             29 GBM-NE                 30.50      29.03   11  
  7 Meyer, John P             25 NEM-NE                 31.00      30.38   10  
 
Event 2  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraus, Frederick B        33 NEM-NE                 26.00      25.38   17  
  2 Barabas, Jason            34 NEM-NE                 40.00      28.90   15  
  3 Yeo, Michael              31 NEM-NE                 50.00      32.06   14  
 
Event 2  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forrest, Scott C          38 NEM-NE                 45.70      34.27   17  
 
Event 2  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, David P            43 NEM-NE                 27.00      27.32   17  
 
Event 2  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philpy, Paul              45 NEM-NE                 28.00      26.27   17  
  2 Wannamaker, Woods         45 NEM-NE                 30.00      27.50   15  
  3 Griffin, Paul J           45 GBM-NE                 28.50      30.51   14  
 
Event 2  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodge, Peter G            50 NEM-NE                 29.87      29.22   17  
 
Event 2  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pemberton, Gary P         57 NEM-NE                 30.00      29.03   17  
 
Event 2  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Work, Frederic            67 NEM-NE                 36.20      31.80   17  
 
Event 3  Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Karen E         30 NEM-NE               3:00.00    2:56.91   17  
      37.77   45.85   47.66   45.63                                
 
Event 3  Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol L         36 GBM-NE               2:45.00    2:42.13   17  
      37.13   40.64   42.20   42.16                                
 
Event 3  Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jirak, Edie               50 NEM-NE               4:19.00    3:18.89   17  
      42.11   49.24   52.85   54.69                                
 
Event 3  Women 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje A            64 GBM-NE               4:04.00    3:53.35   17  
      51.12   57.20 1:00.97 1:04.06                                
 
Event 3  Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matorin, Barbara K        67 NEM-NE               5:00.00    4:35.34   17  
    1:02.66 1:11.41 1:11.27 1:10.00                                
 
Event 3  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Jim E          36 GBM-NE               2:24.34    2:11.47   17  
      30.04   33.82   33.70   33.91                                
 
Event 4  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rajandram, Ranita         24 NEM-NE                 49.61      50.56   17  
 
Event 4  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kisthardt, Joan B         26 NEM-NE                 35.00      37.36   17  
  2 Toner, Michelle A         25 NEM-NE                 38.00      42.08   15  
 
Event 4  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrow, Kendra A          31 NEM-NE                 41.00      39.97   17  
 
Event 4  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuaid, Elizabeth C      43 NEM-NE                 45.43      44.76   17  
  2 Schwartz, Deborah C       42 NEM-NE               1:30.00      47.23   15  
  3 Shedrick, Nancy L         40 GBM-NE               1:01.21      54.66   14  
 -- Slezak, Jana              40 GBM-NE                 43.00         DQ  
 
Event 4  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Julia             45 GBM-NE                 38.90      39.34   17  
  2 Ehrlich, Shoshanna        49 NEM-NE                 53.00      52.06   15  
 
Event 4  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Eileen M         54 NEM-NE                    NT      44.35   17  
  2 Sharlin, Judith           52 NEM-NE                 42.00      44.37   15  
 
Event 4  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Storch, Joshua            24 NEM-NE                 30.00      30.98   17  
 
Event 4  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               26 MESC-NE                32.99      32.05   17  
 
Event 4  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Stephan              30 NEM-NE                 30.00      28.78   17  
  2 Yeo, Michael              31 NEM-NE                 55.00      38.70   15  
 
Event 4  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zgleszewski, Steven E     38 NEM-NE                 35.54      36.84   17  
 
Event 4  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowley, Kevin J          42 MESC-NE                34.00      32.96   17  
 
Event 4  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schonholz, Stephen M      49 NEM-NE                 31.00      30.80   17  
  2 Philpy, Paul              45 NEM-NE                 33.00      33.88   15  
  3 Griffin, Paul J           45 GBM-NE                 31.60      34.18   14  
 
Event 4  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodge, Peter G            50 NEM-NE                 36.25      35.35   17  
 
Event 4  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pemberton, Gary P         57 NEM-NE                 42.00      40.93   17  
 
Event 4  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfeld, Louis R         63 NEM-NE                 33.00      32.96   17  
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Kim E            48 NEM-NE               1:12.20    1:17.03   17  
      35.58   41.45                                                
  2 Mattulke, Jody            47 NEM-NE               1:24.00    1:21.84   15  
      37.61   44.23                                                
  3 Lewis, Deborah H          46 NEM-NE               1:27.94    1:26.31   14  
      39.42   46.89                                                
  4 Romanoff, Daphne R        46 NEM-NE               1:41.00    1:38.67   13  
      48.50   50.17                                                
 
Event 5  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matorin, Barbara K        67 NEM-NE               1:50.00    1:48.94   17  
      53.88   55.06                                                
  2 Stavis, Ruth L            68 NEM-NE               1:48.00    1:50.83   15  
      53.30   57.53                                                
 
Event 5  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eaddy, Jason H            29 NEM-NE                 57.00      59.03   17  
      26.49   32.54                                                
  2 Kosiorek, Kevin R         28 NEM-NE                 59.50    1:04.28   15  
      30.88   33.40                                                
  3 Pickard, Michael          29 NEM-NE               1:15.00    1:09.82   14  
      31.80   38.02                                                
  4 Meyer, John P             25 NEM-NE               1:19.00    1:17.75   13  
      37.16   40.59                                                
 
Event 5  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraus, Frederick B        33 NEM-NE               1:10.00    1:10.14   17  
      32.00   38.14                                                
 -- Oliver, Kyle F            31 NEM-NE               1:08.00         DQ  
      31.33   35.15                                                
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zgleszewski, Steven E     38 NEM-NE               1:13.62    1:14.49   17  
      34.88   39.61                                                
 
Event 5  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, David P            43 NEM-NE               1:11.00    1:15.22   17  
      35.42   39.80                                                
  2 Hartley, Christopher      44 NEM-NE               1:17.00    1:18.90   15  
      36.98   41.92                                                
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philpy, Paul              45 NEM-NE               1:15.00    1:14.31   17  
      33.81   40.50                                                
 
Event 6  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verreault, Amy L          25 NEM-NE               2:15.00    2:13.10   17  
      30.41   33.93   33.74   35.02                                
 
Event 6  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerit, Jennifer           34 NEM-NE               2:40.00    2:20.82   17  
      34.83   37.44   35.90   32.65                                
  2 Atkinson, Karen E         30 NEM-NE               2:20.00    2:20.88   15  
      32.64   35.45   36.61   36.18                                
  3 Garrow, Kendra A          31 NEM-NE               2:38.00    2:35.93   14  
      36.03   39.00   40.50   40.40                                
 
Event 6  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bianchi, Elizabeth        39 NEM-NE               3:24.00    3:12.98   17  
      42.71   48.59   52.21   49.47                                
 
Event 6  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gulley, Wendy J           40 NEM-NE               2:18.50    2:21.72   17  
      33.31   37.15   36.32   34.94                                
 
Event 6  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Julia             45 GBM-NE               2:35.00    2:31.95   17  
      36.05   39.02   38.45   38.43                                
 
Event 6  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharlin, Judith           52 NEM-NE               3:02.00    2:54.69   17  
      39.33   44.35   44.85   46.16                                
 
Event 6  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje A            64 GBM-NE               3:05.00    3:12.58   17  
      45.20   48.94   50.51   47.93                                
 
Event 6  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zach                22 MESC-NE              2:00.00    1:56.89   17  
      27.05   29.50   29.73   30.61                                
 
Event 6  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toma, Camil               29 NEM-NE               1:55.00    1:55.08   17  
      26.61   29.72   29.31   29.44                                
  2 Burbridge, Tyler D        26 NEM-NE               2:05.50    2:03.15   15  
      28.56   30.77   31.96   31.86                                
 
Event 6  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeo, Michael              31 NEM-NE               3:20.00    2:47.72   17  
      36.35   43.24   44.46   43.67                                
 
Event 6  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zgleszewski, Steven E     38 NEM-NE               2:19.54    2:25.19   17  
      32.36   36.04   38.12   38.67                                
 
Event 6  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hartley, Christopher      44 NEM-NE               2:20.00    2:36.36   17  
      34.58   39.35   41.49   40.94                                
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wannamaker, Woods         45 NEM-NE               2:40.00    2:21.86   17  
      31.71   35.94   38.28   35.93                                
  2 An, Hong                  45 NEM-NE               2:31.10    2:30.70   15  
      36.14   37.60   38.70   38.26                                
 
Event 6  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodge, Peter G            50 NEM-NE               2:29.89    2:29.20   17  
      34.45   37.63   39.04   38.08                                
 
Event 7  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gulley, Wendy J           40 NEM-NE                 34.80      36.50   17  
  2 Slezak, Jana              40 GBM-NE                 46.00      43.20   15  
 
Event 7  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Kim E            48 NEM-NE                 33.50      34.77   17  
  2 Mattulke, Jody            47 NEM-NE                 42.10      39.31   15  
  3 Lewis, Deborah H          46 NEM-NE                 40.47      40.98   14  
 
Event 7  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredette, Ann B           61 GBM-NE                 53.00      49.00   17  
 
Event 7  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stavis, Ruth L            68 NEM-NE                 55.00      51.46   17  
 
Event 7  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan C          77 NEM-NE                 58.00      59.24   17  
 
Event 7  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Kirk K            29 GBM-NE                 27.00      26.08   17  
 
Event 7  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barabas, Jason            34 NEM-NE                 55.00      39.76   17  
 
Event 8  Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuaid, Elizabeth C      43 NEM-NE               2:02.00    1:39.57   17  
      46.95   52.62                                                
 
Event 8  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Nancy           50 NEM-NE               1:23.00    1:16.73   17  
      35.49   41.24                                                
 
Event 8  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zach                22 MESC-NE              1:10.00    1:13.21   17  
      33.63   39.58                                                
 
Event 8  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               26 MESC-NE              1:09.99    1:07.98   17  
      31.83   36.15                                                
  2 Ricard, Rob D             29 GBM-NE               1:30.00    1:17.85   15  
      35.70   42.15                                                
  3 Meyer, John P             25 NEM-NE               1:18.00    1:27.21   14  
      37.78   49.43                                                
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Paul J           45 GBM-NE               1:20.00    1:22.52   17  
      38.66   43.86                                                
 
Event 8  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keilty, Joseph F          59 NEM-NE               2:02.00    2:00.14   17  
      56.72 1:03.42                                                
 
Event 9  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verreault, Amy L          25 NEM-NE               2:40.00    2:29.76   17  
      32.10   37.75   45.33   34.58                                
 
Event 9  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerit, Jennifer           34 NEM-NE               3:05.00    2:48.69   17  
      39.43   44.19   47.57   37.50                                
  2 Atkinson, Karen E         30 NEM-NE               2:50.00    2:57.12   15  
      37.76   46.00   51.88   41.48                                
 
Event 9  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downey, Sarah S           37 GBM-NE               3:05.00    2:59.94   17  
      38.10   50.30   49.09   42.45                                
 
Event 9  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jirak, Edie               50 NEM-NE               3:07.00    3:09.31   17  
      37.75   52.33   54.18   45.05                                
 
Event 9  Women 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matorin, Barbara K        67 NEM-NE               4:15.00    3:52.93   17  
      53.57 1:02.03 1:07.17   50.16                                
 
Event 9  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Stephan              30 NEM-NE               2:05.00    2:02.31   17  
      26.58   31.93   34.57   29.23                                
  2 Oliver, Kyle F            31 NEM-NE               2:25.00    2:29.21   15  
      29.75   37.42   42.98   39.06                                
 
Event 9  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Jim E          36 GBM-NE               2:21.62    2:12.21   17  
      27.73   33.62   39.68   31.18                                
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rajandram, Ranita         24 NEM-NE               1:49.00    1:47.56   17  
      53.50   54.06                                                
 
Event 10  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kisthardt, Joan B         26 NEM-NE               1:18.00    1:23.44   17  
      39.51   43.93                                                
  2 Toner, Michelle A         25 NEM-NE               1:24.00    1:34.05   15  
      43.80   50.25                                                
 
Event 10  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Karen E         30 NEM-NE               1:45.00    1:31.41   17  
      44.12   47.29                                                
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              40 GBM-NE               1:30.00    1:25.90   17  
      40.94   44.96                                                
 
Event 10  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Julia             45 GBM-NE               1:24.80    1:22.38   17  
      39.07   43.31                                                
  2 Ehrlich, Shoshanna        49 NEM-NE               1:51.00    1:54.44   15  
      54.70   59.74                                                
 
Event 10  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Eileen M         54 NEM-NE               1:32.00    1:33.61   17  
      44.45   49.16                                                
  2 Sharlin, Judith           52 NEM-NE               1:33.00    1:34.96   15  
      45.71   49.25                                                
 
Event 10  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje A            64 GBM-NE               1:57.00    1:45.06   17  
      50.67   54.39                                                
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Storch, Joshua            24 NEM-NE               1:06.00    1:06.48   17  
      31.79   34.69                                                
  2 Gray, Zach                22 MESC-NE              1:15.20    1:18.92   15  
      36.56   42.36                                                
 
Event 10  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosiorek, Kevin R         28 NEM-NE               1:05.00    1:09.62   17  
      33.06   36.56                                                
  2 Nguyen, Son               26 MESC-NE              1:12.99    1:10.21   15  
      33.23   36.98                                                
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zgleszewski, Steven E     38 NEM-NE               1:18.57    1:19.81   17  
      37.49   42.32                                                
 
Event 10  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowley, Kevin J          42 MESC-NE              1:14.50    1:12.89   17  
      34.43   38.46                                                
 
Event 10  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schonholz, Stephen M      49 NEM-NE               1:08.50    1:09.56   17  
      33.17   36.39                                                
  2 Griffin, Paul J           45 GBM-NE               1:09.70    1:15.25   15  
      36.00   39.25                                                
  3 Philpy, Paul              45 NEM-NE               1:18.00    1:15.91   14  
      36.05   39.86                                                
  4 Wannamaker, Woods         45 NEM-NE               1:40.00    1:22.53   13  
      39.38   43.15                                                
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodge, Peter G            50 NEM-NE               1:20.95    1:17.42   17  
      36.20   41.22                                                
 
Event 10  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfeld, Louis R         63 NEM-NE               1:14.00    1:14.90   17  
      35.38   39.52                                                
 
Event 11  Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol L         36 GBM-NE               2:55.00    2:55.87   17  
      42.49   44.45   44.53   44.40                                
 
Event 11  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Kim E            48 NEM-NE               2:39.50    2:41.54   17  
      38.04   40.96   41.39   41.15                                
 
Event 11  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Nancy           50 NEM-NE               3:05.00    2:47.70   17  
      40.44   42.71   43.10   41.45                                
 
Event 11  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stavis, Ruth L            68 NEM-NE               3:59.00    3:53.92   17  
      55.47   58.85 1:01.56   58.04                                
 
Event 11  Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan C          77 NEM-NE               4:12.00    4:21.30   17  
    1:01.75 1:06.15 1:07.62 1:05.78                                
 
Event 12  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kisthardt, Joan B         26 NEM-NE               1:02.00    1:04.19   17  
      31.23   32.96                                                
 
Event 12  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acevedo, Kristine         34 NEM-NE               1:45.00    1:24.65   17  
      39.17   45.48                                                
 
Event 12  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bianchi, Elizabeth        39 NEM-NE               1:30.00    1:28.78   17  
      41.82   46.96                                                
 
Event 12  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuaid, Elizabeth C      43 NEM-NE               1:30.46    1:27.04   17  
      40.98   46.06                                                
 
Event 12  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattulke, Jody            47 NEM-NE               1:11.00    1:08.50   17  
      33.00   35.50                                                
  2 Lewis, Deborah H          46 NEM-NE               1:20.00    1:14.39   15  
      36.64   37.75                                                
 
Event 12  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Eileen M         54 NEM-NE               1:20.00    1:21.78   17  
      38.92   42.86                                                
 
Event 12  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fredette, Ann B           61 GBM-NE               1:25.71    1:22.65   17  
      40.81   41.84                                                
 
Event 12  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matorin, Barbara K        67 NEM-NE               1:55.00    1:32.93   17  
      44.39   48.53    0.01                                        
 
Event 12  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zach                22 MESC-NE                54.49      54.83   17  
      26.35   28.48                                                
 
Event 12  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Kirk K            29 GBM-NE                 52.00      48.57   17  
      23.25   25.32                                                
  2 Toma, Camil               29 NEM-NE                 51.00      49.77   15  
      23.93   25.84                                                
  3 Burbridge, Tyler D        26 NEM-NE                 55.00      54.00   14  
      25.84   28.16                                                
  4 Pickard, Michael          29 NEM-NE               1:00.00      59.63   13  
      28.04   31.59                                                
  5 Ricard, Rob D             29 GBM-NE               1:05.00    1:03.22   12  
      30.78   32.44                                                
  6 Meyer, John P             25 NEM-NE               1:14.00    1:11.39   11  
      33.91   37.48                                                
 
Event 12  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kraus, Frederick B        33 NEM-NE                 56.00      55.05   17  
      26.82   28.23                                                
  2 Barabas, Jason            34 NEM-NE               1:35.00    1:08.18   15  
      31.57   36.61                                                
 
Event 12  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Jim E          36 GBM-NE                 54.16      51.43   17  
      24.74   26.69                                                
 
Event 12  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, David P            43 NEM-NE                 58.50    1:01.51   17  
      29.01   32.50                                                
 
Event 12  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wannamaker, Woods         45 NEM-NE               1:15.00    1:02.05   17  
      30.09   31.96                                                
  2 An, Hong                  45 NEM-NE               1:03.90    1:03.28   15  
      30.15   33.13                                                
 
Event 12  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodge, Peter G            50 NEM-NE               1:07.45    1:06.83   17  
      32.35   34.48                                                
 
Event 12  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfeld, Louis R         63 NEM-NE               1:05.00    1:05.82   17  
      32.07   33.75                                                
 
Event 12  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Work, Frederic            67 NEM-NE               1:15.30    1:16.66   17  
      36.47   40.19                                                
 
Event 13  Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toner, Michelle A         25 NEM-NE               3:00.00    3:26.71   17  
      45.67   52.46   55.10   53.48                                
 
Event 13  Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerit, Jennifer           34 NEM-NE               3:10.00    3:05.63   17  
      44.10   47.40   47.69   46.44                                
 
Event 13  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              40 GBM-NE               3:09.00    3:09.06   17  
      43.06   48.10   50.32   47.58                                
 
Event 13  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ehrlich, Shoshanna        49 NEM-NE               4:00.00    4:04.46   17  
      56.62 1:02.09 1:03.10 1:02.65                                
 
Event 13  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharlin, Judith           52 NEM-NE               3:20.00    3:23.85   17  
      46.94   52.28   52.89   51.74                                
 
Event 13  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje A            64 GBM-NE               3:48.00    3:41.86   17  
      51.97   56.34   57.37   56.18                                
 
Event 13  Women 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan C          77 NEM-NE               5:35.00    5:30.67   17  
    1:13.04 1:25.75 1:26.04 1:25.84                                
 
Event 13  Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Storch, Joshua            24 NEM-NE               2:30.00    2:28.99   17  
      32.76   37.44   39.33   39.46                                
 
Event 13  Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosiorek, Kevin R         28 NEM-NE               2:22.00    2:32.39   17  
      34.21   37.71   39.73   40.74                                
  2 Nguyen, Son               26 MESC-NE              3:29.99    2:37.40   15  
      35.14   39.20   42.00   41.06                                
 
Event 13  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Stephan              30 NEM-NE               2:18.00    2:14.33   17  
      30.83   34.00   34.31   35.19                                
  2 Yeo, Michael              31 NEM-NE               3:40.00    3:14.23   15  
      39.95   49.95   53.10   51.23                                
 
Event 13  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zgleszewski, Steven E     38 NEM-NE               2:51.41    2:57.96   17  
      38.95   44.82   46.68   47.51                                
 
Event 13  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Paul J           45 GBM-NE               2:33.60    2:43.02   17  
      37.53   42.02   42.49   40.98                                
  2 Wannamaker, Woods         45 NEM-NE               3:20.00    3:08.04   15  
      42.32   47.82   49.61   48.29                                
 
Event 14  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verreault, Amy L          25 NEM-NE                 29.00      29.51   17  
  2 Kisthardt, Joan B         26 NEM-NE                 36.00      32.69   15  
 
Event 14  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrow, Kendra A          31 NEM-NE                 40.00      35.77   17  
  2 Atkinson, Karen E         30 NEM-NE                 35.00      36.48   15  
 
Event 14  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol L         36 GBM-NE                 33.00      31.53   17  
 
Event 14  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McQuaid, Elizabeth C      43 NEM-NE                 42.38      41.02   17  
 
Event 14  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Julia             45 GBM-NE                 34.50      33.62   17  
  2 Goodwin, Kim E            48 NEM-NE                 34.20      36.62   15  
  3 Romanoff, Daphne R        46 NEM-NE                 47.00      46.21   14  
 
Event 14  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Nancy           50 NEM-NE                 38.00      34.20   17  
  2 Jirak, Edie               50 NEM-NE                 36.00      37.36   15  
 
Event 14  Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stavis, Ruth L            68 NEM-NE                 52.00      49.02   17  
  2 Matorin, Barbara K        67 NEM-NE                 52.15      52.58   15  
 
Event 14  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eaddy, Jason H            29 NEM-NE                 24.50      23.92   17  
  2 Larsen, Kirk K            29 GBM-NE                 25.00      24.09   15  
  3 Burbridge, Tyler D        26 NEM-NE                 31.50      28.94   14  
  4 Ricard, Rob D             29 GBM-NE                 35.00      32.37   13  
  5 Meyer, John P             25 NEM-NE                 34.00      34.23   12  
 
Event 14  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forrest, Scott C          38 NEM-NE                 59.08      39.61   17  
 
Event 14  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley, David P            43 NEM-NE                 30.10      30.36   17  
  2 Crowley, Kevin J          42 MESC-NE                33.00      31.50   15  
  3 Hartley, Christopher      44 NEM-NE                 38.00      39.78   14  
 
Event 14  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pemberton, Gary P         57 NEM-NE                 34.00      33.93   17  
  2 Keilty, Joseph F          59 NEM-NE                 52.00      50.81   15  
 
Event 14  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Work, Frederic            67 NEM-NE                 46.20      47.40   17  
 
Event 15  Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GBM-NE  'A'                                       2:15.00    2:22.66   34  
     1) Malloy, Julia 45                2) Caron, Aagje A 64              
     3) Shedrick, Nancy L 40            4) Prescott, Carol L 36           
       32.71    40.15    40.30    29.50                                    
  2 NEM-NE  'A'                                       3:00.00    2:33.12   30  
     1) Ehrlich, Shoshanna 49           2) Acevedo, Kristine 34           
     3) Schwartz, Deborah C 42          4) Atkinson, Karen E 30           
       42.15    36.59    44.20    30.18                                    
 
Event 16  Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GBM-NE  'A'                                       1:38.00    1:43.28   34  
     1) Robertson, Jim E 36             2) Ricard, Rob D 29               
     3) Griffin, Paul J 45              4) Larsen, Kirk K 29              
       23.53    27.47    29.31    22.97                                    
  2 NEM-NE  'A'                                       2:09.00    2:01.49   30  
     1) Zgleszewski, Steven E 38        2) Forrest, Scott C 38            
     3) Hartley, Christopher 44         4) Philpy, Paul 45                
       26.07    34.68    31.90    28.84                                    
 -- Unattached  'A'                                   1:42.26         DQ  
     1) Joe, Stephan 30                 2) Crowley, Kevin J 42            
     3) Nguyen, Son 26                  4) Gray, Zach 22                  
       24.18    30.90    26.74    23.89                                    
 
Event 18  Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GBM-NE  'A'                                       3:00.00    2:30.18   34  
     1) Downey, Sarah S 37              2) Slezak, Jana 40                
     3) Prescott, Carol L 36            4) Malloy, Julia 45               
       44.75    41.04    32.44    31.95                                    
  2 NEM-NE  'A'                                       3:30.00    3:02.95   30  
     1) Acevedo, Kristine 34            2) Ehrlich, Shoshanna 49          
     3) Atkinson, Karen E 30            4) Schwartz, Deborah C 42         
       53.11    52.89    32.46    44.49                                    
 
Event 18  Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 NEM-NE  'B'                                            NT    2:20.39   34  
     1) Stavis, Ruth L 68               2) Sharlin, Judith 52             
     3) Adams, Carol H 62               4) Romanoff, Daphne R 46          
       50.33    44.12    22.14    23.80                                    
 
Event 19  Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 GBM-NE  'A'                                       1:45.00    1:50.16   34  
     1) Larsen, Kirk K 29               2) Griffin, Paul J 45             
     3) Gendreau, Edmund J 43           4) Robertson, Jim E 36            
       28.09    32.30    26.18    23.59                                    
  2 NEM-NE  'A'                                       2:22.00    2:23.26   30  
     1) Philpy, Paul 45                 2) Zgleszewski, Steven E 38       
     3) Meyer, John P 25                4) Yeo, Michael 31                
       35.62    37.01    37.20    33.43                                    
 -- Unattached  'A'                                   1:55.69         DQ  
     1) Joe, Stephan 30                 2) Crowley, Kevin J 42            
     3) Nguyen, Son 26                  4) Gray, Zach 22                  
       30.10    34.97    31.33    25.03