Licensed to Great Bay Masters Swim Club
                                       Hy-Tek's Meet Manager 7/23/2006 10:05 PM
                     GBM Summer Challenge '06 - 7/23/2006                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Katy              23 NEM-NE               3:00.00    3:05.59   17  
    1:28.08 1:37.51                                                
 
Event 1  Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         25 NEM-NE               2:49.70    2:57.58   17  
    1:24.32 1:33.26                                                
  2 Glennon, Kelly            28 GBM-NE               3:40.16    3:30.41   15  
    1:36.34 1:54.07                                                
 
Event 1  Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                34 NEM-NE               3:05.00    2:59.44   17  
    1:28.63 1:30.81                                                
  2 Garrow, Kendra            32 NEM-NE               3:20.00    3:16.90   15  
    1:35.11 1:41.79                                                
 
Event 1  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Jessica           35 NEM-NE               2:48.00    2:55.72   17  
    1:23.43 1:32.29                                                
  2 Sandberg, Betsy           38 GBM-NE               3:27.50    3:16.61   15  
    1:36.28 1:40.33                                                
  3 Downey, Sarah             37 GBM-NE               3:15.00    3:32.88   14  
    1:42.56 1:50.32                                                
 
Event 1  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              41 GBM-NE               3:37.00    3:34.54   17  
    1:47.51 1:47.03                                                
 
Event 1  Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrey, Pamela            45 MESC-NE              2:54.50    2:54.13   17  
    1:22.69 1:31.44                                                
  2 Tate, Charlotte           46 NEM-NE               3:00.00    3:22.06   15  
    1:37.93 1:44.13                                                
 
Event 1  Women 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Susan         68 NEM-NE               3:57.00    4:10.96   17  
    1:58.76 2:12.20                                                
 
Event 1  Women 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kamphausen, Ronnie        72 MESC-NE              4:04.00    4:09.84   17  
 
Event 1  Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gray, Zachary             23 MESC-NE              2:35.03         DQ  
    1:21.43 1:30.88                                                
 
Event 1  Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadam, Geoff              26 MESC-NE              2:24.00    2:30.62   17  
    1:09.79 1:20.83                                                
  2 Larsen, Kirk              29 GBM-NE               2:25.00    2:32.26   15  
    1:08.63 1:23.63                                                
 
Event 1  Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Stephan              31 NEM-NE               2:25.00    2:25.81   17  
    1:10.42 1:15.39                                                
  2 Bushnell, Jeff            33 NEM-NE               2:30.00    2:42.10   15  
    1:13.71 1:28.39                                                
 
Event 1  Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good, Patrick             36 Connecticut t-CT     3:30.00    3:07.00   17  
    1:27.92 1:39.08                                                
 
Event 1  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pulsifer, Andrew          40 MESC-NE              2:30.27    2:31.06   17  
    1:09.13 1:21.93                                                
  2 Pride, Douglas            43 MESC-NE              2:35.00    2:50.82   15  
    1:16.63 1:34.19                                                
  3 Gingrich, David           43 NEM-NE               3:12.00    3:17.23   14  
    1:33.19 1:44.04                                                
 
Event 1  Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKinney, Maury           46 NEM-NE               3:00.00    2:57.61   17  
    1:25.72 1:31.89                                                
 
Event 1  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          55 MESC-NE              2:55.00    3:10.38   17  
    1:33.13 1:37.25                                                
  2 Soroka, James             59 NEM-NE               3:30.00    3:36.78   15  
    1:40.04 1:56.74                                                
 
Event 1  Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              61 NEM-NE               3:10.00    3:11.51   17  
    1:29.64 1:41.87                                                
  2 Rupert, Bill              63 MESC-NE              3:32.00    3:42.87   15  
    1:46.91 1:55.96                                                
  3 Mahoney, J Barry          62 NEM-NE               4:24.00    4:37.35   14  
 
Event 1  Men 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giustra, Peter            68 MESC-NE              4:00.00    4:03.74   17  
 
Event 2  Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ament, Kaitlyn            20 GBM-NE               1:07.30    1:10.56   17  
 
Event 2  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuenmayor, Ernestina      27 NEM-NE               1:13.00    1:14.73   17  
 
Event 2  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           38 GBM-NE               1:17.52    1:17.69   17  
 
Event 2  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delgrosso, Patti          41 GBM-NE               1:20.00    1:14.94   17  
  2 Snow, Melissa             41 GBM-NE               1:25.00    1:29.64   15  
  3 Stotler, Ann              42 GBM-NE               1:38.00    1:32.78   14  
 
Event 2  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fries, Beth               48 NEM-NE               1:15.00    1:12.36   17  
  2 Tate, Charlotte           46 NEM-NE               1:15.00    1:19.46   15  
  3 Malloy, Julia             46 GBM-NE               1:18.00    1:19.95   14  
  4 Maloney, Rebecca          49 GBM-NE               1:35.50    1:26.29   13  
  5 Smith, Mary Susan         48 GBM-NE               2:00.00    1:51.61   12  
 
Event 2  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirsty, Jacki             54 NEM-NE               1:15.00    1:06.88   17  
 
Event 2  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldmann, Joel            55 NEM-NE               1:15.00    1:15.11   17  
 
Event 2  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan            78 NEM-NE               2:20.00    2:21.99   17  
 
Event 2  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               27 MESC-NE              1:09.99    1:09.64   17  
 
Event 2  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecrone, Timothy          34 MESC-NE                59.80      59.13   17  
  2 Schock, Michael           30 GBM-NE               1:10.00    1:07.07   15  
  3 Drake, Jeremy             32 GBM-NE               1:15.00    1:08.65   14  
 -- Donohue, Sean             31 GBM-NE                    NT         DQ  
 
Event 2  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good, Patrick             36 Connecticut t-CT     1:12.00    1:10.40   17  
  2 Jogdeo, Sanjuro           37 GBM-NE               1:30.40    1:30.89   15  
 
Event 2  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Edmund          44 GBM-NE               1:03.00    1:02.82   17  
  2 DiPalma, Glen             40 NEM-NE               1:09.08    1:07.15   15  
  3 Townsend, Bill            40 NEM-NE               1:08.00    1:07.95   14  
  4 Lauer, Scott              43 GBM-NE               1:15.00    1:12.49   13  
  5 Gingrich, David           43 NEM-NE               1:13.00    1:15.02   12  
 
Event 2  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirst, Michael            46 NEM-NE               1:01.00    1:06.14   17  
  2 McKinney, Maury           46 NEM-NE               1:07.00    1:09.72   15  
  3 Whitney, Kevin            49 GBM-NE               1:20.00    1:16.87   14  
 
Event 2  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Mike             51 NEM-NE               1:07.00    1:06.86   17  
  2 Bright, David             53 NEM-NE               1:09.00    1:09.60   15  
 
Event 2  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Greg                55 NEM-NE                 59.90      59.71   17  
  2 Lane, Homer               57 NEM-NE               1:00.70    1:04.79   15  
  3 Johnston, Robert          55 MESC-NE              1:15.00    1:16.27   14  
  4 Smith, Stephen            56 GBM-NE               1:16.00    1:16.70   13  
 
Event 2  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                64 GBM-NE               1:30.00    1:29.94   17  
  2 Mahoney, J Barry          62 NEM-NE               1:45.00    1:42.89   15  
 
Event 2  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             66 NEM-NE               1:15.00    1:17.90   17  
 
Event 3  Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Branch, Katherine         49 Maryland Masters-MD  2:58.00    2:57.39   17  
    1:24.52 1:32.87                                                
 
Event 3  Men 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flightner, Barry          33 NEM-NE               2:30.00    2:32.25   17  
    1:08.58 1:23.67                                                
 
Event 3  Men 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Michael          44 MESC-NE              2:33.00    2:25.66   17  
    1:07.92 1:17.74                                                
 
Event 3  Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roth, Douglas             45 MESC-NE              4:39.87         DQ  
    2:11.32                                                        
 
Event 4  Women 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seltzer, Danielle         19 Unattached           1:26.09    1:30.63   17  
 
Event 4  Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glennon, Kelly            28 GBM-NE               1:47.30    1:45.99   17  
 
Event 4  Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                34 NEM-NE               1:30.50    1:34.85   17  
  2 Garrow, Kendra            32 NEM-NE               1:40.00    1:42.67   15  
 
Event 4  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           38 GBM-NE               1:40.00    1:43.65   17  
 
Event 4  Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              41 GBM-NE               1:45.00    1:43.84   17  
  2 Delgrosso, Patti          41 GBM-NE               1:50.00    1:48.80   15  
  3 Stotler, Ann              42 GBM-NE               2:00.00    1:54.97   14  
 
Event 4  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zwart, Anne               46 GBM-NE               1:35.00    1:36.71   17  
  2 Maloney, Rebecca          49 GBM-NE               1:50.50    1:44.62   15  
 
Event 4  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Susan         68 NEM-NE               2:51.00    2:27.99   17  
 
Event 4  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               27 MESC-NE              1:19.99    1:27.60   17  
 
Event 4  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walkenhorst, Jared        32 NEM-NE               1:12.00    1:17.49   17  
  2 Drake, Jeremy             32 GBM-NE               1:30.00    1:32.39   15  
 
Event 4  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowley, Kevin            42 MESC-NE              1:23.00    1:33.26   17  
  2 Townsend, Bill            40 NEM-NE               1:28.00    1:33.51   15  
 
Event 4  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Paul             46 GBM-NE               1:30.00    1:31.13   17  
  2 Whitney, Kevin            49 GBM-NE               1:45.00    1:43.06   15  
 
Event 4  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bright, David             53 NEM-NE               1:34.00    1:40.87   17  
 
Event 4  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          55 MESC-NE              1:38.00    1:39.44   17  
  2 Soroka, James             59 NEM-NE               2:00.00    1:47.99   15  
 
Event 5  Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Jessica           35 NEM-NE               2:32.00    2:36.74   17  
    1:14.71 1:22.03                                                
  2 Denison, Masi             36 GBM-NE               3:18.75    3:03.37   15  
    1:26.72 1:36.65                                                
  3 Downey, Sarah             37 GBM-NE               3:10.00    3:08.51   14  
    1:31.04 1:37.47                                                
 
Event 5  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           44 GBM-NE               2:45.00    2:48.86   17  
    1:22.33 1:26.53                                                
  2 Snow, Melissa             41 GBM-NE               2:40.00    3:16.49   15  
    1:30.71 1:45.78                                                
 
Event 5  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fries, Beth               48 NEM-NE               2:50.00    2:42.75   17  
    1:19.06 1:23.69                                                
  2 Tate, Charlotte           46 NEM-NE               2:35.00    2:49.34   15  
    1:22.79 1:26.55                                                
  3 Malloy, Julia             46 GBM-NE               2:45.00    3:01.02   14  
    1:27.46 1:33.56                                                
 
Event 5  Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirsty, Jacki             54 NEM-NE               2:40.00    2:30.13   17  
    1:14.26 1:15.87                                                
 
Event 5  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kamphausen, Ronnie        72 MESC-NE              3:18.00    3:16.46   17  
    1:35.94 1:40.52                                                
 
Event 5  Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zachary             23 MESC-NE              2:25.03    2:25.46   17  
    1:10.33 1:15.13                                                
 
Event 5  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecrone, Timothy          34 MESC-NE              2:22.20    2:21.58   17  
    1:08.22 1:13.36                                                
  2 Donohue, Sean             31 GBM-NE                    NT    2:58.34   15  
    1:22.57 1:35.77                                                
 
Event 5  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Edmund          44 GBM-NE               2:20.00    2:20.18   17  
    1:10.15 1:10.03                                                
  2 DiPalma, Glen             40 NEM-NE               2:29.67    2:44.16   15  
    1:16.58 1:27.58                                                
  3 Lauer, Scott              43 GBM-NE               2:40.00    2:46.53   14  
    1:19.12 1:27.41                                                
 
Event 5  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Peter            46 NEM-NE               2:20.00    2:25.92   17  
    1:09.86 1:16.06                                                
  2 McKinney, Maury           46 NEM-NE               2:35.00    2:34.80   15  
    1:15.93 1:18.87                                                
  3 Whitney, Kevin            49 GBM-NE               2:55.00    2:58.13   14  
    1:26.39 1:31.74                                                
 
Event 5  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Mike             51 NEM-NE               2:36.00    2:40.45   17  
    1:18.41 1:22.04                                                
 
Event 5  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Stephen            56 GBM-NE               2:48.00    2:52.62   17  
    1:25.21 1:27.41                                                
  2 Johnston, Robert          55 MESC-NE              2:45.00    2:55.16   15  
    1:25.18 1:29.98                                                
 
Event 5  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                64 GBM-NE               3:10.00    3:29.84   17  
    1:41.45 1:48.39                                                
  2 Mahoney, J Barry          62 NEM-NE               3:50.00    3:45.05   15  
    1:51.03 1:54.02                                                
 
Event 6  Women 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ament, Kaitlyn            20 GBM-NE               1:18.50    1:27.97   17  
 
Event 6  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         25 NEM-NE               1:30.00    1:27.02   17  
 
Event 6  Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           38 GBM-NE               1:35.00    1:37.74   17  
 
Event 6  Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delgrosso, Patti          41 GBM-NE               1:40.00    1:37.97   17  
 
Event 6  Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrey, Pamela            45 MESC-NE              1:21.90    1:22.71   17  
  2 Zwart, Anne               46 GBM-NE               1:30.00    1:35.05   15  
 
Event 6  Women 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Cynthia           76 NEM-NE               2:11.47    2:07.68   17  
 
Event 6  Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadam, Geoff              26 MESC-NE              1:03.00    1:07.15   17  
  2 Larsen, Kirk              29 GBM-NE               1:10.00    1:09.39   15  
 
Event 6  Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drake, Jeremy             32 GBM-NE               1:20.00    1:33.20   17  
 
Event 6  Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Michael             38 NEM-NE                 59.59    1:01.02   17  
 
Event 6  Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pulsifer, Andrew          40 MESC-NE              1:10.27    1:07.56   17  
  2 Pride, Douglas            43 MESC-NE              1:10.00    1:19.50   15  
 
Event 6  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirst, Michael            46 NEM-NE               1:10.00    1:19.10   17  
  2 Roth, Douglas             45 MESC-NE              1:55.25    1:45.29   15  
 
Event 6  Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bright, David             53 NEM-NE               1:22.00    1:25.81   17  
 
Event 6  Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, Homer               57 NEM-NE               1:18.00    1:24.26   17  
 
Event 6  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              61 NEM-NE               1:30.00    1:32.01   17  
 
Event 6  Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giustra, Frank            69 MESC-NE              2:19.00    2:40.89   17  
 -- Giustra, Peter            68 MESC-NE              2:00.00         DQ  
 
Event 7  Women 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                34 NEM-NE               3:10.00    3:21.34   17  
    1:37.68 1:43.66                                                
 
Event 7  Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Jessica           35 NEM-NE               3:06.00    3:20.56   17  
    1:35.80 1:44.76                                                
  2 Downey, Sarah             37 GBM-NE               3:15.00    3:39.18   15  
    1:43.12 1:56.06                                                
  3 Denison, Masi             36 GBM-NE               3:51.00    4:01.65   14  
    1:57.68 2:03.97                                                
 
Event 7  Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              41 GBM-NE               3:45.00    3:44.31   17  
    1:48.57 1:55.74                                                
 
Event 7  Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Son               27 MESC-NE              2:59.99    3:14.70   17  
    1:35.53 1:39.17                                                
 
Event 7  Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Stephan              31 NEM-NE               2:37.00    2:42.84   17  
    1:18.22 1:24.62                                                
 
Event 7  Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Edmund          44 GBM-NE               2:55.00    2:54.15   17  
    1:23.92 1:30.23                                                
 
Event 7  Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Paul             46 GBM-NE               3:30.00    3:19.96   17  
    1:39.32 1:40.64                                                
  2 Whitney, Kevin            49 GBM-NE               3:30.00    3:40.45   15  
    1:45.80 1:54.65                                                
 
Event 7  Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                64 GBM-NE               4:30.00    4:28.83   17  
    2:11.29 2:17.54                                                
 
Event 8  Women 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seltzer, Danielle         19 Unattached           1:17.09    1:27.81   17  
  2 Ramsey, Katy              23 NEM-NE               1:20.00    1:30.52   15  
 
Event 8  Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrow, Kendra            32 NEM-NE               1:30.00    1:37.74   17  
 
Event 8  Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrey, Pamela            45 MESC-NE              1:15.60    1:16.96   17  
 
Event 8  Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flightner, Barry          33 NEM-NE               1:06.00    1:05.29   17  
 
Event 8  Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Douglas             45 MESC-NE              2:08.67    2:07.87   17  
 
Event 8  Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bright, David             53 NEM-NE               1:25.00    1:23.07   17  
 
Event 9  Women 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuenmayor, Ernestina      27 NEM-NE               3:08.00    3:09.81   17  
    1:36.37 1:33.44                                                
 
Event 9  Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison, Masi             36 GBM-NE               3:46.00    3:40.08   17  
    1:48.29 1:51.79                                                
 
Event 9  Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           44 GBM-NE               3:13.00    3:14.05   17  
    1:36.37 1:37.68                                                
 
Event 9  Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Branch, Katherine         49 Maryland Masters-MD  2:57.00    2:56.68   17  
    1:27.27 1:29.41                                                
 
Event 9  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Susan         68 NEM-NE               3:51.00    3:47.79   17  
    1:52.13 1:55.66                                                
 
Event 9  Women 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan            78 NEM-NE               4:55.00    5:24.87   17  
    2:39.40 2:45.47                                                
 
Event 9  Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadam, Geoff              26 MESC-NE              2:18.00    2:28.67   17  
    1:12.54 1:16.13                                                
 
Event 9  Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bushnell, Jeff            33 NEM-NE               2:25.00    2:32.61   17  
    1:15.68 1:16.93                                                
 
Event 9  Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pulsifer, Andrew          40 MESC-NE              2:30.27    2:26.07   17  
    1:11.84 1:14.23                                                
  2 Howe, Brendon             44 NEM-NE               2:30.00    2:29.16   15  
    1:12.97 1:16.19                                                
 
Event 9  Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Solomon, Peter            46 NEM-NE               2:35.00         DQ  
    1:19.22 1:35.61                                                
 
Event 9  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogacki, Daniel           59 NEM-NE               2:54.14    3:02.37   17  
    1:27.24 1:35.13                                                
 
Event 9  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rupert, Bill              63 MESC-NE              3:04.00    3:11.24   17  
    1:31.62 1:39.62                                                
 
Event 9  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giustra, Peter            68 MESC-NE              4:00.00    4:14.29   17  
 
Event 10  Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ament, Kaitlyn            20 GBM-NE                 31.50      31.39   17  
 
Event 10  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         25 NEM-NE                 34.00      33.72   17  
  2 Glennon, Kelly            28 GBM-NE                 39.44      37.66   15  
 
Event 10  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                34 NEM-NE                 31.19      32.91   17  
 
Event 10  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           38 GBM-NE                 33.06      35.01   17  
 
Event 10  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delgrosso, Patti          41 GBM-NE                 35.00      33.45   17  
  2 Slezak, Jana              41 GBM-NE                 38.00      37.98   15  
  3 Danuls, Carolyn           40 Connecticut t-CT          NT      43.82   14  
  4 Chambers, Terrie Anne     43 GBM-NE                 52.00      50.76   13  
 
Event 10  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Malloy, Julia             46 GBM-NE                 35.00      34.96   17  
  2 Zwart, Anne               46 GBM-NE                 35.00      35.25   15  
  3 Maloney, Rebecca          49 GBM-NE                 38.90      36.85   14  
  4 Smith, Mary Susan         48 GBM-NE                 52.50      47.87   13  
 
Event 10  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirsty, Jacki             54 NEM-NE                 32.00      30.34   17  
 
Event 10  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldmann, Joel            55 NEM-NE                 35.50      32.33   17  
  2 Ramsey, Lorraine          57 GBM-NE                    NT    1:29.85   15  
 
Event 10  Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kamphausen, Ronnie        72 MESC-NE                40.32      41.55   17  
 
Event 10  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zachary             23 MESC-NE                30.10      28.74   17  
 
Event 10  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Kirk              29 GBM-NE                 25.50      25.22   17  
  2 Nguyen, Son               27 MESC-NE                29.99      30.95   15  
 
Event 10  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecrone, Timothy          34 MESC-NE                26.47      27.03   17  
  2 Walkenhorst, Jared        32 NEM-NE                 26.25      27.25   15  
  3 Schock, Michael           30 GBM-NE                 29.00      29.32   14  
  4 Drake, Jeremy             32 GBM-NE                 33.00      29.68   13  
 
Event 10  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good, Patrick             36 Connecticut t-CT       30.50      30.81   17  
  2 Jogdeo, Sanjuro           37 GBM-NE                 45.00      38.99   15  
 
Event 10  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Edmund          44 GBM-NE                 28.00      28.15   17  
  2 DiPalma, Glen             40 NEM-NE                 31.09      29.83   15  
  3 Townsend, Bill            40 NEM-NE                 30.00      29.94   14  
  4 Lauer, Scott              43 GBM-NE                 33.00      31.66   13  
  5 Gingrich, David           43 NEM-NE                 33.00      33.63   12  
 
Event 10  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKinney, Maury           46 NEM-NE                 32.00      30.94   17  
  2 Griffin, Paul             46 GBM-NE                 38.00      35.66   15  
 
Event 10  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Mike             51 NEM-NE                 31.00      29.80   17  
 
Event 10  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, Homer               57 NEM-NE                 27.70      29.06   17  
  2 Marchacos, John           57 Connecticut t-CT       35.00      34.25   15  
  3 Smith, Stephen            56 GBM-NE                 35.00      34.38   14  
  4 Soroka, James             59 NEM-NE                 35.00      35.49   13  
 
Event 10  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              61 NEM-NE                 31.50      32.64   17  
  2 Read, Phil                64 GBM-NE                 37.00      37.29   15  
 
Event 10  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             66 NEM-NE                 32.10      33.28   17  
 
Event 11  Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           44 GBM-NE                 40.00      41.67   17  
  2 Snow, Melissa             41 GBM-NE                 35.30      49.15   15  
 
Event 11  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zwart, Anne               46 GBM-NE                 40.00      44.70   17  
 
Event 11  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Susan         68 NEM-NE                 51.00      48.98   17  
 
Event 11  Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kamphausen, Ronnie        72 MESC-NE                55.00      54.87   17  
 
Event 11  Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barton, Cynthia           76 NEM-NE                 56.60      59.89   17  
 
Event 11  Men 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zachary             23 MESC-NE                35.03      42.35   17  
 
Event 11  Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadam, Geoff              26 MESC-NE                29.50      31.83   17  
 
Event 11  Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Peter            46 NEM-NE                 34.00      33.22   17  
  2 Griffin, Paul             46 GBM-NE                 45.00      45.04   15  
  3 Roth, Douglas             45 MESC-NE                49.61      45.78   14  
 
Event 11  Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marchacos, John           57 Connecticut t-CT       45.00      46.90   17  
  2 Smith, Stephen            56 GBM-NE                 48.50      48.52   15  
 
Event 11  Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giustra, Frank            69 MESC-NE              1:05.00    1:10.84   17  
 
Event 12  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         25 NEM-NE                 38.40      37.39   17  
 
Event 12  Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           37 GBM-NE                 36.00      34.48   17  
 
Event 12  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrey, Pamela            45 MESC-NE                34.00      34.80   17  
  2 Malloy, Julia             46 GBM-NE                 38.00      40.10   15  
  3 Tate, Charlotte           46 NEM-NE                 40.00      44.05   14  
  4 Maloney, Rebecca          49 GBM-NE                 45.50      45.70   13  
  5 Smith, Mary Susan         48 GBM-NE               1:06.50    1:16.49   12  
 
Event 12  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirsty, Jacki             54 NEM-NE                 38.00      34.59   17  
 
Event 12  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Zachary             23 MESC-NE                35.05      41.18   17  
 
Event 12  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larsen, Kirk              29 GBM-NE                 30.00      27.82   17  
  2 Nguyen, Son               27 MESC-NE                39.99      34.89   15  
 
Event 12  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ross, Michael             38 NEM-NE                 26.90      26.69   17  
  2 Good, Patrick             36 Connecticut t-CT       34.50      33.89   15  
 
Event 12  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pulsifer, Andrew          40 MESC-NE                32.27      29.79   17  
  2 Gendreau, Edmund          44 GBM-NE                 30.00      29.80   15  
  3 Pride, Douglas            43 MESC-NE                30.00      30.46   14  
  4 Gingrich, David           43 NEM-NE                 34.00      36.50   13  
  5 Lauer, Scott              43 GBM-NE                 38.00      39.46   12  
  6 Crowley, Kevin            42 MESC-NE                36.00      41.78   11  
  7 DiPalma, Glen             40 NEM-NE                 40.00      44.91   10  
 
Event 12  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Mike             51 NEM-NE                 35.00      35.59   17  
 
Event 12  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Greg                55 NEM-NE                 28.00      27.98   17  
  2 Rogacki, Daniel           59 NEM-NE                 31.71      32.58   15  
  3 Marchacos, John           57 Connecticut t-CT       40.00      39.50   14  
  4 Soroka, James             59 NEM-NE                 42.00      41.38   13  
 
Event 12  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                64 GBM-NE                 55.00      53.58   17  
 
Event 12  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             66 NEM-NE                 36.80      44.85   17  
 
Event 13  Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seltzer, Danielle         19 Unattached             38.50      42.13   17  
 
Event 13  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glennon, Kelly            28 GBM-NE                 49.00      49.28   17  
 
Event 13  Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garrow, Kendra            32 NEM-NE                 46.00      45.69   17  
 
Event 13  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Jessica           35 NEM-NE                 41.00      42.66   17  
 
Event 13  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Jana              41 GBM-NE                 48.00      47.53   17  
  2 Danuls, Carolyn           40 Connecticut t-CT          NT      57.42   15  
 
Event 13  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zwart, Anne               46 GBM-NE                 43.00      45.46   17  
  2 Maloney, Rebecca          49 GBM-NE                 48.50      47.74   15  
  3 Smith, Mary Susan         48 GBM-NE               1:11.50    1:11.89   14  
 
Event 13  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadam, Geoff              26 MESC-NE                34.00      35.52   17  
 
Event 13  Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walkenhorst, Jared        32 NEM-NE                 32.00      34.65   17  
 
Event 13  Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good, Patrick             36 Connecticut t-CT       50.00      43.28   17  
 
Event 13  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Bill            40 NEM-NE                 40.00      40.63   17  
  2 Crowley, Kevin            42 MESC-NE                37.00      42.47   15  
  3 Lauer, Scott              43 GBM-NE                 45.00      46.01   14  
 
Event 13  Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Paul             46 GBM-NE                 46.00      40.31   17  
 
Event 13  Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marchacos, John           57 Connecticut t-CT       50.00      54.11   17  
 
Event 20  Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Katy              23 NEM-NE               5:10.00    5:43.36   17  
    1:21.47 1:28.23 1:27.33 1:26.33                                
 
Event 20  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                34 NEM-NE               5:20.00    5:31.30   17  
    1:21.16 1:23.69 1:23.80 1:22.65                                
  2 Garrow, Kendra            32 NEM-NE               5:45.00    6:29.03   15  
    1:30.21 1:38.80 1:40.97 1:39.05                                
 
Event 20  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison, Masi             36 GBM-NE               6:55.00    6:21.98   17  
    1:29.97 1:37.60 1:38.49 1:35.92                                
 
Event 20  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           44 GBM-NE               5:55.00    5:58.17   17  
    1:24.82 1:31.07 1:32.21 1:30.07                                
 
Event 20  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torrey, Pamela            45 MESC-NE              5:21.00    5:22.49   17  
    1:18.70 1:22.02 1:21.96 1:19.81                                
  2 Tate, Charlotte           46 NEM-NE               5:15.00    5:47.29   15  
    1:23.07 1:28.61 1:28.26 1:27.35                                
  3 Fries, Beth               48 NEM-NE               6:00.00    5:50.34   14  
    1:23.09 1:30.69 1:30.57 1:25.99                                
  4 Malloy, Julia             46 GBM-NE               6:00.00    6:22.19   13  
    1:29.93 1:36.83 1:38.27 1:37.16                                
 
Event 20  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kamphausen, Ronnie        72 MESC-NE              8:00.00    6:55.24   17  
    1:37.55 1:46.80 1:47.01 1:43.88                                
 
Event 20  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Joan            78 NEM-NE               9:59.00   10:10.80   17  
    2:27.25 2:35.02 2:35.65 2:32.88                                
 
Event 20  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Peter            46 NEM-NE               4:45.00    5:17.52   17  
    1:13.69 1:21.08 1:22.68 1:20.07                                
  2 McKinney, Maury           46 NEM-NE               5:50.00    5:33.24   15  
    1:19.62 1:25.68 1:25.49 1:22.45                                
 
Event 20  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Stephen            56 GBM-NE               6:10.00    6:07.90   17  
    1:26.61 1:33.72 1:35.14 1:32.43                                
 
Event 20  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              61 NEM-NE               6:00.00    6:03.83   17  
    1:23.91 1:32.93 1:33.65 1:33.34                                
  2 Mahoney, J Barry          62 NEM-NE               8:00.00    8:17.41   15  
    2:00.36 2:08.76 2:06.93 2:01.36                                
 
Event 21  Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           37 GBM-NE               6:46.00    6:40.66   17  
    1:26.16 1:49.21 1:58.18 1:27.11                                
 
Event 21  Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Branch, Katherine         49 Maryland Masters-MD  6:16.00    6:14.90   17  
    1:23.63 1:35.54 1:56.87 1:18.86                                
 
Event 21  Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pulsifer, Andrew          40 MESC-NE              5:20.27    5:21.44   17  
    1:10.08 1:23.28 1:34.20 1:13.88                                
 
Event 21  Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Douglas             45 MESC-NE              8:09.17    8:27.86   17  
    2:13.52 2:09.04 2:18.04 1:47.26                                
 
Event 21  Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bright, David             53 NEM-NE               6:20.00    6:14.38   17  
    1:25.81 1:40.78 1:49.06 1:18.73