Licensed to Great Bay Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/13/2017 09:44 AM
                       GBM Summer Meet at JT - 7/19/2015                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 GSP-NE               2:25.00    2:27.97  
    1:11.20 1:16.77                                                
  2 Wilson, Marly             31 NEM-NE               2:45.00    2:43.79  
    1:18.57 1:25.22                                                
 
Event 1  Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowgiert, Angela          36 NEM-NE               2:25.00    2:32.58  
    1:12.92 1:19.66                                                
  2 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               2:27.00    2:33.67  
    1:15.09 1:18.58                                                
  3 Baudis, Christina         39 NEM-NE               2:59.00    2:52.17  
    1:24.34 1:27.83                                                
 
Event 1  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesson, Kim               48 GBM-NE               2:30.00    2:49.11  
    1:21.49 1:27.62                                                
  2 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               3:00.00    3:03.48  
    1:29.62 1:33.86                                                
 
Event 1  Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Karen             54 NEM-NE               2:49.00    2:53.46  
    1:25.18 1:28.28                                                
  2 Gallagher, Sally          54 GBM-NE               2:54.00    2:54.67  
    1:24.98 1:29.69                                                
 
Event 1  Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yunker, Carol             68 ANA-NE               3:45.00    3:31.16  
 
Event 1  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Daniel             33 NEM-NE               2:10.00    2:05.91  
    1:02.48 1:03.43                                                
 
Event 1  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eck, Jonathan             35 Unattached-NE        2:14.00    2:16.64  
    1:05.77 1:10.87                                                
 
Event 1  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohmen, Niclas             41 NEM-NE               2:10.00    2:10.35  
    1:04.49 1:05.86                                                
  2 Danileson, Kurt           40 GBM-NE               2:35.00    2:46.84  
    1:21.44 1:25.40                                                
 
Event 1  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingrich, David           52 NEM-NE               2:49.00    2:51.16  
    1:21.93 1:29.23                                                
 
Event 1  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orzel, Joesph             56 GBM-NE               3:00.00    3:13.84  
    1:30.57 1:43.27                                                
 
Event 1  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Long, Robert              68 IM-IL                2:54.00    2:54.30  
  2 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE               3:02.00    3:03.89  
    1:30.74 1:33.15                                                
 
Event 1  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchings, Dick           74 NEM-NE               3:02.00    3:02.75  
    1:29.77 1:32.98                                                
  2 Mahoney, J Barry          71 NEM-NE               3:20.00    3:55.16  
    1:56.16 1:59.00                                                
 
Event 1  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             75 NEM-NE               3:26.00    3:47.23  
    1:51.37 1:55.86                                                
  2 Mitchell, Jack            76 SYS-FL               5:40.00    5:46.43  
 
Event 1  Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Philip              80 MESC-NE              5:00.00    4:30.34  
 
Event 2  Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viliotti, Idolyn          26 Unattached-NE        1:30.00    1:31.79  
 
Event 2  Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoenlank, Julie         35 GSM-NJ               1:24.00    1:30.07  
 
Event 2  Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE               1:40.00    1:32.87  
 
Event 2  Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaynor, Patty             55 NEM-NE               1:25.00    1:24.44  
 
Event 2  Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kane, Elizabeth           66 GSP-NE               2:20.00    2:00.64  
 
Event 2  Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE               1:15.00    1:17.08  
 
Event 2  Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Alec              45 GBM-NE               2:10.00    2:06.41  
 
Event 2  Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Dieter             53 MESC-NE              1:55.00    1:45.31  
 
Event 2  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nixon, John               60 NEM-NE               1:18.00    1:20.11  
  2 Johnston, Robert          64 MESC-NE              1:41.00    1:38.55  
 
Event 2  Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              70 NEM-NE               1:32.00    1:40.59  
  2 Mahoney, J Barry          71 NEM-NE               2:22.00    2:25.02  
 
Event 2  Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               2:30.00    3:05.16  
 
Event 3  Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                43 GBM-NE               3:29.00    3:34.68  
    1:43.80 1:50.88                                                
 
Event 3  Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               3:30.00    3:40.21  
    1:47.78 1:52.43                                                
  2 Moran, Linda              46 MESC-NE              4:17.00    4:22.62  
    2:09.28 2:13.34                                                
 
Event 3  Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE               3:33.00    3:30.99  
    1:42.45 1:48.54                                                
 
Event 3  Women 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estel, Beth               59 GSP-NE               3:25.00    3:27.39  
    1:37.50 1:49.89                                                
 
Event 3  Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holbrook, Nikki           62 Unattached-NE        3:32.00    3:29.11  
    1:40.90 1:48.21                                                
 
Event 3  Women 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Carol           66 SYS-FL               4:22.00    4:46.16  
    2:18.55 2:27.61                                                
 
Event 3  Women 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje              74 GBM-NE               4:59.00    4:41.22  
    2:19.13 2:22.09                                                
 
Event 3  Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Al              47 NEM-NE               3:25.00    3:32.36  
    1:43.15 1:49.21                                                
 
Event 3  Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuerman, Ross             62 NEM-NE               3:31.00    3:45.09  
    1:48.31 1:56.78                                                
 
Event 4  Women 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Charley            28 AGUA-6               1:20.00    1:23.42  
 
Event 4  Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekely, Ildiko           36 NEM-NE               1:05.00    1:07.73  
 
Event 4  Women 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yunker, Carol             68 ANA-NE               2:10.00    1:59.48  
 
Event 4  Women 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje              74 GBM-NE               2:24.00    2:23.94  
 
Event 4  Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Daniel             33 NEM-NE               1:02.00    1:02.14  
 
Event 4  Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecrone, Tim              43 MESC-NE              1:06.00    1:05.80  
  2 Hammond, Ben              40 NEM-NE               1:10.00    1:10.71  
 
Event 4  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          64 MESC-NE              1:34.00    1:32.00  
 
Event 4  Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radimer, John             66 NEM-NE               1:25.00    1:22.63  
 
Event 4  Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, William            78 MESC-NE              2:05.00    2:11.36  
 
Event 4  Men 80-84 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutai, Itamar             82 NEM-NE               2:24.00    2:27.03  
 
Event 5  Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viliotti, Idolyn          26 Unattached-NE          40.00      34.90  
  2 Rolfs, Katie              26 GBM-NE                 36.00      35.86  
  3 Redmond, Jacqui           28 GBM-NE                 36.00      39.48  
 
Event 5  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 GSP-NE                 31.50      32.12  
  2 Wilson, Marly             31 NEM-NE                 33.50      33.94  
  3 Heath, Lauren             31 GBM-NE                 36.00      37.79  
 
Event 5  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowgiert, Angela          36 NEM-NE                 29.90      30.35  
  2 Crusco, Kysa              39 NEM-NE                 32.00      32.45  
  3 Baudis, Christina         39 NEM-NE                 35.00      35.88  
 
Event 5  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesson, Kim               48 GBM-NE                 35.00      34.40  
  2 Moran, Linda              46 MESC-NE                48.00      48.40  
 
Event 5  Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estabrook, Mary           54 MESC-NE                32.00      31.06  
  2 Stokes, Karen             54 NEM-NE                 33.10      34.04  
  3 Gallagher, Sally          54 GBM-NE                 36.10      35.61  
  4 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE                 45.00      36.57  
 
Event 5  Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, Margaret           61 GSP-NE               1:10.00      56.03  
 
Event 5  Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              67 SYS-FL                 35.49      34.57  
  2 Rardin, Susan             65 MESC-NE                38.50      39.10  
 
Event 5  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Andrew            19 Unattached-NE          26.50      28.18  
 
Event 5  Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanier, Jason             28 GBM-NE                 32.00      29.43  
 
Event 5  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eck, Jonathan             35 Unattached-NE          28.00      26.99  
  2 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 31.00      29.69  
 
Event 5  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohmen, Niclas             41 NEM-NE                 26.00      26.33  
  2 Phillips, Tom             41 NEM-NE                 26.50      26.55  
  3 Hammond, Ben              40 NEM-NE                 28.00      29.32  
  4 Danileson, Kurt           40 GBM-NE                 32.56      32.59  
 
Event 5  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oleary, Shawn             45 MESC-NE                27.90      27.87  
  2 Prescott, Al              47 NEM-NE                 35.00      34.18  
 
Event 5  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingrich, David           52 NEM-NE                 31.00      31.67  
  2 Weber, Dieter             53 MESC-NE                37.00      36.39  
 
Event 5  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theriault, Bertrand       59 UNMQC                  30.10      29.97  
  2 Orzel, Joesph             56 GBM-NE                 35.00      34.46  
  3 Gaynor, Ken               55 NEM-NE                 36.00      38.11  
 
Event 5  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delosh, Steve             60 NEM-NE                 40.00      41.51  
 
Event 5  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE                 33.00      32.37  
  2 Long, Robert              68 IM-IL                  34.10      34.70  
 
Event 5  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchings, Dick           74 NEM-NE                 37.17      36.51  
 
Event 5  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             75 NEM-NE                 34.20      36.72  
  2 Mitchell, Jack            76 SYS-FL               1:05.00      58.72  
 
Event 5  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Philip              80 MESC-NE              1:05.00      54.37  
  2 Arnold, Richard           83 GBM-NE                 58.00    1:01.50  
 
Event 6  Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Courbron, Yanghee         27 NEM-NE                 55.00      46.58  
  2 Redmond, Jacqui           28 GBM-NE                 45.00      53.70  
  3 Tesfaye, Mamanasha        29 NEM-NE               1:00.00    1:05.29  
 
Event 6  Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Shannon          39 NEM-NE               1:05.00      57.01  
 
Event 6  Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                43 GBM-NE                 44.30      45.31  
 
Event 6  Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE                 48.00      47.60  
  2 Moran, Linda              46 MESC-NE                53.00      58.57  
 
Event 6  Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE                 49.50      46.99  
  2 Scott, Sheryl             53 NEM-NE                 44.00      47.68  
 
Event 6  Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaynor, Patty             55 NEM-NE                 41.50      42.49  
  2 Estel, Beth               59 GSP-NE                 42.00      42.58  
 
Event 6  Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holbrook, Nikki           62 Unattached-NE          42.00      43.38  
  2 Johns, Margaret           61 GSP-NE               1:20.00    1:08.64  
 
Event 6  Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kane, Elizabeth           66 GSP-NE               1:10.00      54.60  
  2 Mitchell, Carol           66 SYS-FL                 59.00    1:02.45  
 
Event 6  Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Andrew            19 Unattached-NE          36.00      38.14  
 
Event 6  Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Domingo             27 NEM-NE                 33.60      32.17  
  2 Vanier, Jason             28 GBM-NE                 45.00      44.12  
 
Event 6  Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Ben              40 NEM-NE                 36.00      44.88  
 
Event 6  Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Dieter             53 MESC-NE                53.00      50.89  
 
Event 6  Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack            76 SYS-FL               2:01.00    2:17.28  
 
Event 6  Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               1:20.00    1:50.09  
 
Event 7  Women 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters Swimming, In-NE  'A'                 NT    6:08.40  
     1) Wesson, Kim W48                 2) Mack, Tara W43                 
     3) Prescott, Carol W46             4) Gallagher, Sally W54           
     1:30.71  1:41.40  1:34.90  1:21.39                                    
 
Event 8  Men 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters Swimming, In-NE  'A'                 NT    6:26.58  
     1) Rooney, Alec M45                2) Danileson, Kurt M40            
     3) Westgeest, Bart M36             4) Vanier, Jason M28              
     2:06.14  1:41.28  2:39.16                                             
 
Event 10  Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Marly             31 NEM-NE               3:05.00    3:08.33  
    1:29.67 1:38.66                                                
 
Event 10  Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoenlank, Julie         35 GSM-NJ               3:22.00    3:15.48  
    1:37.19 1:38.29                                                
 
Event 10  Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yunker, Carol             68 ANA-NE               4:10.00    4:09.34  
    2:05.50 2:03.84                                                
 
Event 10  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nixon, John               60 NEM-NE               2:55.00    2:53.61  
    1:23.65 1:29.96                                                
  2 Keil, Mark                62 NEM-NE               3:05.00    3:15.53  
    1:33.39 1:42.14                                                
 
Event 10  Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              70 NEM-NE               3:30.00    3:40.21  
    1:48.67 1:51.54                                                
 
Event 11  Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Lauren             31 GBM-NE               1:39.00    1:51.93  
 
Event 11  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hammond, Shannon          39 NEM-NE               2:10.00    2:11.72  
 
Event 11  Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holbrook, Nikki           62 Unattached-NE        1:35.00    1:35.31  
 
Event 11  Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Carol           66 SYS-FL               2:05.00    2:17.18  
 
Event 11  Women 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje              74 GBM-NE               2:08.00    2:17.15  
 
Event 11  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Andrew            19 Unattached-NE        1:20.00    1:26.52  
 
Event 11  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Domingo             27 NEM-NE               1:15.00    1:15.23  
 
Event 11  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eck, Jonathan             35 Unattached-NE        1:17.00    1:18.77  
 
Event 11  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Al              47 NEM-NE               1:40.00    1:38.16  
  2 Rooney, Alec              45 GBM-NE               2:20.00    1:58.57  
 
Event 11  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          64 MESC-NE              1:46.00    1:44.85  
 
Event 12  Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viliotti, Idolyn          26 Unattached-NE        4:00.00    3:18.88  
    1:31.99 1:46.89                                                
  2 Rolfs, Katie              26 GBM-NE               3:20.00    3:22.63  
    1:36.45 1:46.18                                                
  3 Redmond, Jacqui           28 GBM-NE               3:30.00    3:46.59  
    1:54.52 1:52.07                                                
 
Event 12  Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 GSP-NE               2:45.00    2:52.27  
    1:23.18 1:29.09                                                
  2 Wilson, Marly             31 NEM-NE               3:05.00    3:05.17  
    1:27.05 1:38.12                                                
  3 Heath, Lauren             31 GBM-NE               3:30.00    3:52.48  
    1:53.37 1:59.11                                                
 
Event 12  Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               3:08.00    3:05.61  
    1:28.17 1:37.44                                                
 
Event 12  Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                43 GBM-NE               3:00.00    3:06.71  
    1:31.86 1:34.85                                                
 
Event 12  Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               3:25.00    3:22.75  
    1:41.51 1:41.24                                                
 
Event 12  Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Sheryl             53 NEM-NE               3:20.00    3:23.32  
      15.66 3:07.66                                                
 
Event 12  Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estel, Beth               59 GSP-NE               3:08.00    3:11.52  
    1:36.27 1:35.25                                                
 
Event 12  Women 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rardin, Susan             65 MESC-NE              3:44.00    4:00.76  
    2:00.66 2:00.10                                                
 
Event 12  Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose, Domingo             27 NEM-NE               2:33.00    2:33.64  
    1:14.14 1:19.50                                                
 
Event 12  Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE               2:45.00    3:01.12  
    1:20.73 1:40.39                                                
 
Event 12  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danileson, Kurt           40 GBM-NE               3:05.00    3:16.68  
    1:33.57 1:43.11                                                
 
Event 12  Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingrich, David           52 NEM-NE               3:17.00    3:20.83  
    1:39.05 1:41.78                                                
 
Event 12  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orzel, Joesph             56 GBM-NE               3:30.00    3:47.67  
    1:48.84 1:58.83                                                
 
Event 12  Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Mark                62 NEM-NE               3:06.00    3:25.01  
    1:38.54 1:46.47                                                
 
Event 12  Men 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Radimer, John             66 NEM-NE               3:10.00    2:58.59  
    1:25.13 1:33.46                                                
 
Event 12  Men 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, William            78 MESC-NE              4:10.00    4:26.42  
    2:17.76 2:08.66                                                
 
Event 12  Men 80-84 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               6:20.00    7:17.74  
    3:43.28 3:34.46                                                
 
Event 13  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Lauren             31 GBM-NE               1:15.00    1:32.21  
 
Event 13  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tara                43 GBM-NE               1:11.00    1:14.26  
 
Event 13  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesson, Kim               48 GBM-NE               1:10.00    1:16.14  
  2 Prescott, Carol           46 GBM-NE               1:40.00    1:26.27  
  3 Moran, Linda              46 MESC-NE              2:00.00    1:43.66  
 
Event 13  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estabrook, Mary           54 MESC-NE              1:09.00    1:15.42  
  2 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE               1:30.00    1:21.80  
  3 Gallagher, Sally          54 GBM-NE               1:19.00    1:21.89  
 
Event 13  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              67 SYS-FL               1:19.00    1:19.87  
  2 Mitchell, Carol           66 SYS-FL               1:35.00    1:42.44  
 
Event 13  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje              74 GBM-NE               1:57.00    1:50.34  
 
Event 13  Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Andrew            19 Unattached-NE        1:00.00    1:02.42  
 
Event 13  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanier, Jason             28 GBM-NE               1:10.00    1:14.02  
 
Event 13  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Daniel             33 NEM-NE                 58.50      58.26  
 
Event 13  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eck, Jonathan             35 Unattached-NE        1:00.00    1:01.78  
 
Event 13  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohmen, Niclas             41 NEM-NE                 57.20      57.44  
  2 Phillips, Tom             41 NEM-NE               1:00.00      59.90  
 
Event 13  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Alec              45 GBM-NE               1:55.00    1:34.53  
 
Event 13  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaynor, Ken               55 NEM-NE               1:26.00    1:30.82  
 
Event 13  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          64 MESC-NE              1:21.00    1:20.34  
  2 Delosh, Steve             60 NEM-NE               1:40.00    1:43.87  
 
Event 13  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE               1:16.00    1:15.71  
 
Event 13  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahoney, J Barry          71 NEM-NE               1:48.00    1:48.66  
 
Event 13  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coupe, George             75 NEM-NE               1:24.00    1:33.79  
  2 Mitchell, Jack            76 SYS-FL               2:15.00    2:40.09  
 
Event 13  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Philip              80 MESC-NE              2:15.00    2:05.63  
 
Event 14  Women 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Charley            28 AGUA-6               2:53.00    2:54.14  
    1:24.58 1:29.56                                                
 
Event 14  Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           46 GBM-NE               3:45.00    3:34.17  
    1:42.89 1:51.28                                                
 
Event 14  Women 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE               3:15.00    3:12.26  
    1:33.03 1:39.23                                                
 
Event 14  Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Mark                62 NEM-NE               3:38.00    4:01.70  
    1:50.33 2:11.37                                                
  2 Fuerman, Ross             62 NEM-NE               3:45.00    4:15.49  
    2:03.24 2:12.25                                                
 
Event 14  Men 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, William            78 MESC-NE                   NT    5:41.34  
 
Event 14  Men 80-84 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Kutai, Itamar             82 NEM-NE               5:45.00    5:42.61  
    2:41.14 3:01.47                                                
 
Event 15  Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viliotti, Idolyn          26 Unattached-NE          45.00      38.20  
  2 Rolfs, Katie              26 GBM-NE                 40.00      41.13  
  3 Redmond, Jacqui           28 GBM-NE                 40.00      50.04  
  4 Tesfaye, Mamanasha        29 NEM-NE               1:00.00    1:00.05  
 
Event 15  Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 GSP-NE                 36.00      34.26  
  2 Wilson, Marly             31 NEM-NE                 37.00      35.66  
  3 Heath, Lauren             31 GBM-NE                 39.00      46.20  
 
Event 15  Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           46 GBM-NE                 39.00      40.19  
  2 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE                 45.00      45.49  
 
Event 15  Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estabrook, Mary           54 MESC-NE                34.00      33.82  
  2 Stokes, Karen             54 NEM-NE                 37.70      39.71  
 
Event 15  Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holbrook, Nikki           62 Unattached-NE          40.20      39.17  
  2 Johns, Margaret           61 GSP-NE               1:20.00    1:14.66  
 
Event 15  Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yunker, Carol             68 ANA-NE                 55.00      48.15  
  2 Rardin, Susan             65 MESC-NE                50.00      50.10  
 
Event 15  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Andrew            19 Unattached-NE          30.30      32.43  
 
Event 15  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Daniel             33 NEM-NE                 28.00      27.87  
 
Event 15  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 33.00      33.51  
 
Event 15  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lecrone, Tim              43 MESC-NE                28.50      28.14  
  2 Phillips, Tom             41 NEM-NE                 27.50      28.94  
 
Event 15  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oleary, Shawn             45 MESC-NE                30.20      29.00  
  2 Rooney, Alec              45 GBM-NE               1:10.00      58.35  
 
Event 15  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingrich, David           52 NEM-NE                 35.00      33.33  
 
Event 15  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theriault, Bertrand       59 UNMQC                  31.29      31.97  
  2 Orzel, Joesph             56 GBM-NE                 45.00      45.21  
 
Event 15  Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Robert          64 MESC-NE                42.50      41.24  
 
Event 15  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eger, Laszlo              70 NEM-NE                 40.00      38.55  
 
Event 16  Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viliotti, Idolyn          26 Unattached-NE          45.00      43.46  
 
Event 16  Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dowgiert, Angela          36 NEM-NE                 32.00      34.83  
  2 Schoenlank, Julie         35 GSM-NJ                 40.50      40.61  
 
Event 16  Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           46 GBM-NE                 50.00      53.32  
 
Event 16  Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE                 45.00      42.52  
 
Event 16  Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaynor, Patty             55 NEM-NE                 37.60      38.10  
  2 Estel, Beth               59 GSP-NE                 40.00      43.49  
 
Event 16  Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kane, Elizabeth           66 GSP-NE               1:15.00      55.07  
 
Event 16  Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 35.00      36.33  
 
Event 16  Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Dieter             53 MESC-NE                45.00      47.57  
 
Event 17  Women 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters Swimming, In-NE  'B'                 NT    5:59.29  
     1) Heath, Lauren W31               2) Redmond, Jacqui W28            
     3) Rolfs, Katie W26                4) Sandberg, Betsy W47            
     1:36.73  1:29.52  1:26.48  1:26.56                                    
 
Event 18  Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters Swimming, In-NE  'A'                 NT    5:26.16  
     1) Danileson, Kurt M40             2) Westgeest, Bart M36            
     3) Rooney, Alec M45                4) Vanier, Jason M28              
     1:16.18  1:18.73  1:34.16  1:17.09                                    
 
Event 18  Men 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine Masters Swim Club-NE  'A'                        NT    4:57.53  
     1) Oleary, Shawn M45               2) Lecrone, Tim M43               
     3) Johnston, Robert M64            4) Weber, Dieter M53              
     1:06.92  1:05.81  1:22.04  1:22.76                                    
 
Event 20  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Charley            28 AGUA-6               5:29.00    5:31.79  
    1:21.62 1:23.18 1:23.95 1:23.04                                
 
Event 20  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 GSP-NE               5:10.00    5:09.68  
    1:13.53 1:18.79 1:19.57 1:17.79                                
 
Event 20  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               5:26.00    5:26.46  
    1:17.17 1:23.69 1:23.43 1:22.17                                
  2 Baudis, Christina         39 NEM-NE               5:50.00    5:56.71  
    1:24.43 1:30.99 1:32.13 1:29.16                                
  3 Schoenlank, Julie         35 GSM-NJ               6:30.00    6:12.09  
    1:27.72 1:35.82 1:36.40 1:32.15                                
 
Event 20  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Carol           46 GBM-NE               6:45.00    6:31.38  
    1:35.39 1:39.25 1:39.66 1:37.08                                
  2 Moran, Linda              46 MESC-NE              9:00.00    8:18.58  
    2:01.28 2:09.46 2:07.84 2:00.00                                
 
Event 20  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estabrook, Mary           54 MESC-NE              6:05.00    5:53.23  
    1:23.64 1:30.68 1:31.39 1:27.52                                
  2 Gallagher, Sally          54 GBM-NE               6:01.00    6:12.24  
    1:28.69 1:36.27 1:35.32 1:31.96                                
 
Event 20  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              67 SYS-FL               6:29.00    6:26.26  
    1:35.04 1:40.55 1:38.51 1:32.16                                
  2 Mitchell, Carol           66 SYS-FL               7:00.00    7:22.48  
    1:47.44 1:53.11 1:51.66 1:50.27                                
  3 Yunker, Carol             68 ANA-NE               7:45.00    7:26.95  
    1:42.97 1:56.82 1:56.29 1:50.87                                
 
Event 20  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danileson, Kurt           40 GBM-NE               5:35.00    6:03.58  
    1:24.86 1:31.82 1:34.48 1:32.42                                
 
Event 20  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theriault, Bertrand       59 UNMQC                5:14.00    5:36.82  
    1:18.93 1:27.14 1:27.69 1:23.06                                
 
Event 20  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchings, Dick           74 NEM-NE               6:21.00    6:24.60  
    1:32.47 1:39.36 1:39.26 1:33.51                                
  2 Eger, Laszlo              70 NEM-NE               6:45.00    6:41.83  
    1:35.14 1:43.85 1:42.66 1:40.18                                
  3 Mahoney, J Barry          71 NEM-NE               8:38.00    8:32.39  
    2:08.55 2:10.80 2:09.54 2:03.50                                
 
Event 20  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack            76 SYS-FL              10:56.00   11:45.28  
    2:57.55 3:08.75 3:00.72 2:38.26                                
 
Event 20  Men 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerr, Philip              80 MESC-NE             10:00.00   10:01.16  
    2:19.84 2:28.91 2:27.61 2:44.80                                
 
Event 21  Women 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holbrook, Nikki           62 Unattached-NE        7:30.00    7:20.86  
    1:44.11 2:01.12 2:01.50 1:34.13                                
 
Event 21  Women 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rardin, Susan             65 MESC-NE              8:09.00    8:39.32  
    2:07.47 2:22.82 2:23.16 1:45.87                                
 
Event 21  Women 70-74 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Aagje              74 GBM-NE               9:14.00    9:14.36  
    2:24.97 2:21.64 2:28.93 1:58.82                                
 
Event 21  Men 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Mark                62 NEM-NE               6:42.00    7:18.66  
    1:50.18 1:53.16 2:02.20 1:33.12                                
 
Event 21  Men 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, William            78 MESC-NE              9:30.00   10:02.49  
    2:30.83 2:53.88 2:40.74 1:57.04