Licensed to Great Bay Masters Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/10/2016 09:50 PM
                       Exeter Mini Meet 2016 - 2/7/2016                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chepeleff, Sarah          25 NEM-NE                 27.00      27.49   20  
  2 Dwyer, Alexis             26 GBM-NE                 30.50      29.84   17  
 
Event 1  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Lauren             31 GBM-NE                 33.61      33.29   20  
 
Event 1  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE                 32.00      32.69   20  
  2 Orender, Kristen          47 NBPB-NE                50.00      38.08   17  
 
Event 1  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Tracy           50 GBM-NE                 27.80      29.09   20  
  2 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE                 36.00      32.44   17  
  3 Flynn, Sandra             50 NEM-NE                 41.30      37.81   16  
 
Event 1  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wettach, Gayle            58 NEM-NE                 28.00      28.76   20  
  2 Stokes, Karin             55 NEM-NE                 29.90      30.38   17  
  3 Estel, Beth               59 NEM-NE                 31.00      30.82   16  
  4 Spense, Denise            56 NEM-NE                 31.00      32.14   15  
 
Event 1  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tully, Mary-Alice         64 NEM-NE                 50.00      50.86   20  
  2 Glines, Susie             64 NEM-NE                 36.00      55.25   17  
 
Event 1  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Matthew             24 MESC-NE                25.20      25.08   20  
  2 Mannarino, Joshua         24 NEM-NE                 32.00      27.82   17  
 
Event 1  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wraight, Thomas           28 GBM-NE                 29.60      26.24   20  
 
Event 1  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 30.00      26.37   20  
 
Event 1  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitford, Todd            40 GBM-NE                 23.00      24.02   20  
  2 Carter, Sean              40 GBM-NE                 27.50      25.25   17  
  3 Banovic, Brendan          41 NBPB-NE                29.50      25.79   16  
  4 Avard, Christian          43 NEM-NE                 26.44      26.84   15  
  5 Roznitsky, Yoel           41 NEM-NE                 29.00      28.96   14  
  6 Sullivan, John            41 Unattached             30.00      29.48   13  
  7 Graham, David             41 NEM-NE                 27.80      31.00   12  
 
Event 1  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Matthew             47 THOR-NE                27.50      27.90   20  
  2 Prescott, Al              47 NEM-NE                 30.00      30.42   17  
  3 Rooney, Alec              45 GBM-NE                 32.00      32.17   16  
 
Event 1  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Ed              53 GBM-NE                 26.30      25.43   20  
  2 Macmahon, John            52 GBM-NE                 33.00      30.89   17  
 
Event 1  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Guy                57 GBM-NE                 25.10      25.30   20  
  2 Purinton, Spencer         58 NEM-NE                 35.00      31.96   17  
 
Event 1  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Jeffrey        64 NBPB-NE                47.00      44.30   20  
 
Event 1  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE                 28.80      29.15   20  
  2 Murphy, James             69 NBPB-NE                43.00      35.92   17  
 
Event 1  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                73 GBM-NE                 40.00      37.05   20  
  2 Stoler, Dennis            70 Unattached             47.00      45.76   17  
 
Event 1  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               1:15.00      54.53   20  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana              22 HMST-CT              1:02.00    1:03.29   20  
      29.26   34.03                                                
 
Event 2  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubin, Alana              25 NEM-NE               1:02.00    1:02.29   20  
      29.48   32.81                                                
  2 Rolfs, Katie              26 GBM-NE               1:15.00    1:15.01   17  
      34.54   40.47                                                
 
Event 2  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 NEM-NE               1:08.00    1:07.51   20  
      32.24   35.27                                                
  2 Heath, Lauren             31 GBM-NE               1:28.00    1:31.05   17  
      40.67   50.38                                                
 
Event 2  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               1:12.00    1:18.22   20  
      36.20   42.02                                                
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guymont, Lisa             51 NEM-NE               1:26.00    1:23.59   20  
      38.22   45.37                                                
 
Event 2  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Charles           29 NBPB-NE                59.00    1:01.81   20  
      27.76   34.05                                                
 
Event 2  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnell, Kyle             30 GBM-NE               1:02.00    1:03.56   20  
      29.88   33.68                                                
 
Event 2  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Machinist, Scott          35 Unattached           1:02.00    1:02.22   20  
      28.53   33.69                                                
 
Event 2  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Guy                57 GBM-NE               1:04.00    1:02.39   20  
      29.20   33.19                                                
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Alexis             26 GBM-NE                 34.50      37.32   20  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 NEM-NE                 35.00      33.40   20  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE                 35.50      34.99   20  
  2 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE                 40.00      38.53   17  
  3 Renwick, Jacque           54 NEM-NE                 45.00      42.92   16  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nisley-Black, Karla       60 NEM-NE                 40.00      38.50   20  
 
Event 3  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slifer, Kathy             70 NEM-NE                 40.00      41.59   20  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, George              22 NEM-NE                 30.00      29.74   20  
  2 Reed, Matthew             24 MESC-NE                30.00      30.58   17  
  3 Mannarino, Joshua         24 NEM-NE                 33.00      33.75   16  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 35.00      29.97   20  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitford, Todd            40 GBM-NE                 29.00      28.60   20  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Matthew             47 THOR-NE                33.00      33.85   20  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Ed              53 GBM-NE                 33.00      29.84   20  
  2 Stundtner, Mathew         52 NEM-NE                 38.00      38.21   17  
  3 Macmahon, John            52 GBM-NE                 36.00      41.06   16  
 
Event 3  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Bill                65 NEM-NE                 36.00      53.57   20  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                73 GBM-NE                 56.00      47.70   20  
 
Event 3  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               1:40.00    1:08.90   20  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana              22 HMST-CT              1:05.00    1:11.20   20  
      33.70   37.50                                                
 
Event 4  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Elizabeth       26 NEM-NE               1:16.00    1:15.83   20  
      35.28   40.55                                                
  2 Chepeleff, Sarah          25 NEM-NE               1:14.00    1:15.98   17  
      36.39   39.59                                                
  3 Courbron, Yanghee         27 NEM-NE               1:21.00    1:21.19   16  
      39.53   41.66                                                
 
Event 4  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               1:30.00    1:31.25   20  
      43.90   47.35                                                
 
Event 4  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guymont, Lisa             51 NEM-NE               1:38.00    1:34.17   20  
      44.93   49.24                                                
 
Event 4  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estel, Beth               59 NEM-NE               1:18.00    1:20.80   20  
      38.25   42.55                                                
  2 Spense, Denise            56 NEM-NE               1:25.00    1:26.30   17  
      41.06   45.24                                                
 
Event 4  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nisley-Black, Karla       60 NEM-NE               1:30.00    1:32.22   20  
      43.51   48.71                                                
 
Event 4  Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slifer, Kathy             70 NEM-NE               1:30.00    1:35.72   20  
      45.46   50.26                                                
 
Event 4  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wraight, Thomas           28 GBM-NE               1:24.00    1:21.58   20  
      38.44   43.14                                                
 
Event 4  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinck, Todd               43 NEM-NE               1:12.00    1:10.84   20  
      33.37   37.47                                                
 
Event 4  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Alec              45 GBM-NE               1:35.00    1:34.24   20  
      44.34   49.90                                                
 
Event 4  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Bob                56 NEM-NE               1:14.00    1:13.30   20  
      35.00   38.30                                                
  2 Sullivan, Kevin           55 NEM-NE               1:15.00    1:14.96   17  
      35.94   39.02                                                
 
Event 4  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Renwick, John             62 NEM-NE               1:37.00    1:37.66   20  
      47.46   50.20                                                
  2 Robertson, Jeffrey        64 NBPB-NE              1:45.00    1:47.48   17  
      47.40 1:00.08                                                
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, James             69 NBPB-NE              1:45.00    1:45.38   20  
      48.66   56.72                                                
 
Event 5  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana              22 HMST-CT              1:05.00    1:06.21   20  
      31.11   35.10                                                
 
Event 5  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Elizabeth       26 NEM-NE               1:10.00    1:07.15   20  
      33.77   33.38                                                
  2 Rolfs, Katie              26 GBM-NE               1:12.00    1:17.20   17  
      36.09   41.11                                                
 
Event 5  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 NEM-NE               1:12.00    1:10.22   20  
      33.23   36.99                                                
  2 Heath, Lauren             31 GBM-NE               1:30.00    1:27.29   17  
      40.39   46.90                                                
 
Event 5  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samson, Vivian            39 NEM-NE               1:14.00    1:12.60   20  
      35.13   37.47                                                
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orender, Kristen          47 NBPB-NE              2:15.00    2:03.08   20  
      55.55 1:07.53                                                
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE               1:13.00    1:12.09   20  
      33.88   38.21                                                
  2 Phillips, Tracy           50 GBM-NE               1:12.00    1:17.26   17  
      37.93   39.33                                                
  3 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE               1:25.00    1:27.62   16  
      40.71   46.91                                                
  4 Renwick, Jacque           54 NEM-NE               1:43.00    1:38.41   15  
      45.95   52.46                                                
 
Event 5  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wettach, Gayle            58 NEM-NE               1:15.00    1:12.84   20  
      34.44   38.40                                                
 
Event 5  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glines, Susie             64 NEM-NE               1:38.00    1:38.56   20  
      47.49   51.07                                                
  2 Tully, Mary-Alice         64 NEM-NE               2:10.00    2:02.37   17  
    1:01.33 1:01.04                                                
 
Event 5  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slifer, Kathy             70 NEM-NE               1:26.00    1:28.25   20  
      43.79   44.46                                                
 
Event 5  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharek, Nicholas          24 GBM-NE               1:05.00    1:03.81   20  
      28.50   35.31                                                
 
Event 5  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnell, Kyle             30 GBM-NE               1:08.00    1:06.78   20  
      31.59   35.19                                                
 
Event 5  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE               1:07.00    1:07.18   20  
      29.68   37.50                                                
 
Event 5  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, David             41 NEM-NE               1:08.00    1:07.80   20  
      31.94   35.86                                                
  2 Avard, Christian          43 NEM-NE               1:07.00    1:08.03   17  
      30.92   37.11                                                
  3 Roznitsky, Yoel           41 NEM-NE               1:17.00    1:16.30   16  
      36.67   39.63                                                
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Matthew             47 THOR-NE              1:12.00    1:12.40   20  
      32.20   40.20                                                
  2 Prescott, Al              47 NEM-NE               1:20.00    1:18.05   17  
      38.49   39.56                                                
  3 Rooney, Alec              45 GBM-NE               1:30.00    1:29.08   16  
      42.58   46.50                                                
 
Event 5  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stundtner, Mathew         52 NEM-NE               1:33.00    1:22.82   20  
      37.18   45.64                                                
 
Event 5  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Guy                57 GBM-NE               1:04.00    1:04.17   20  
      30.13   34.04                                                
  2 Purinton, Spencer         58 NEM-NE               2:00.00    1:31.83   17  
      47.16   44.67                                                
 
Event 5  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE               1:17.00    1:17.50   20  
      36.85   40.65                                                
  2 Smith, Doug               65 NEM-NE               1:38.00    1:41.20   17  
      49.18   52.02                                                
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                73 GBM-NE               1:50.00    1:47.34   20  
      52.18   55.16                                                
 
Event 5  Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               2:30.00    2:37.17   20  
    1:15.48 1:21.69                                                
 
Event 6  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Great Bay Masters-NE  'C'                              NT    2:17.82   34  
     1) Sharek, Nicholas M24            2) Newkirk, Thomas M67            
     3) Phillips, Tracy W50             4) Dwyer, Alexis W26              
       31.72    41.59    33.97    30.54                                    
 -- Newburyport Breakers-NE  'A'                           NT   X2:10.04  
       36.06    34.17    26.75    33.06                                    
 -- Newburyport Breakers-NE  'B'                           NT   X3:09.58  
       54.17    49.02  1:26.39                                             
 
Event 6  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 Great Bay Masters-NE  'A'                              NT    2:22.37   32  
     1) Rolfs, Katie W26                2) Wraight, Thomas M28            
     3) Heath, Lauren W31               4) Burnell, Kyle M30              
       39.05    37.07    39.72    26.53                                    
 
Event 6  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters-NE  'B'                              NT    1:56.20   40  
     1) Westgeest, Bart M36             2) Whitford, Todd M40             
     3) Davis, Guy M57                  4) Gendreau, Ed M53               
       31.41    31.78    27.99    25.02                                    
 
Event 7  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Elizabeth       26 NEM-NE               2:10.00    2:09.59   20  
      29.97   32.57   33.65   33.40                                
  2 Dwyer, Alexis             26 GBM-NE               2:30.00    2:31.04   17  
      34.07   36.92   37.38   42.67                                
 
Event 7  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               2:10.00    2:15.82   20  
      31.66   34.40   35.02   34.74                                
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orender, Kristen          47 NBPB-NE              3:45.00    3:30.73   20  
      46.55   53.53   56.25   54.40                                
 
Event 7  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guymont, Lisa             51 NEM-NE               2:44.00    2:40.52   20  
      37.10   40.57   41.60   41.25                                
  2 Flynn, Sandra             50 NEM-NE               3:30.00    3:17.63   17  
      40.01   47.42   54.46   55.74                                
 
Event 7  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glines, Susie             64 NEM-NE               3:06.00    3:10.97   20  
      42.43   48.45   50.10   49.99                                
 
Event 7  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slifer, Kathy             70 NEM-NE               2:39.00    2:43.88   20  
      38.36   41.20   43.00   41.32                                
 
Event 7  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, George              22 NEM-NE               2:02.00    2:02.51   20  
      28.12   31.06   32.06   31.27                                
  2 Reed, Matthew             24 MESC-NE              2:05.40    2:03.34   17  
      27.34   31.04   33.16   31.80                                
 
Event 7  Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Machinist, Scott          35 Unattached           2:26.00    2:22.97   20  
      30.50   34.75   37.73   39.99                                
 
Event 7  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banovic, Brendan          41 NBPB-NE              2:20.00    2:14.40   20  
      29.92   33.32   35.80   35.36                                
  2 Sullivan, John            41 Unattached           2:30.00    2:40.62   17  
      33.36   39.56   43.67   44.03                                
 
Event 7  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Renwick, John             62 NEM-NE               2:50.00    2:45.23   20  
      38.91   41.11   43.74   41.47                                
 
Event 8  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubin, Alana              25 NEM-NE               1:11.00    1:08.22   20  
      33.59   34.63                                                
  2 Courbron, Yanghee         27 NEM-NE               1:15.00    1:12.22   17  
      35.32   36.90                                                
 
Event 8  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               1:24.00    1:26.01   20  
      41.62   44.39                                                
 
Event 8  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guymont, Lisa             51 NEM-NE               1:22.00    1:20.28   20  
      39.66   40.62                                                
  2 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE               1:25.00    1:23.29   17  
      41.86   41.43                                                
 
Event 8  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nisley-Black, Karla       60 NEM-NE               1:20.00    1:21.27   20  
      39.86   41.41                                                
 
Event 8  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharek, Nicholas          24 GBM-NE               1:10.00    1:06.57   20  
      32.75   33.82                                                
 
Event 8  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinck, Todd               43 NEM-NE               1:06.00    1:07.03   20  
      32.85   34.18                                                
 
Event 8  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Alec              45 GBM-NE               1:25.00    1:33.48   20  
      45.36   48.12                                                
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Ed              53 GBM-NE               1:09.00    1:03.78   20  
      31.12   32.66                                                
  2 Stundtner, Mathew         52 NEM-NE               1:40.00    1:22.31   17  
      40.94   41.37                                                
 
Event 8  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Renwick, John             62 NEM-NE               1:40.00    1:35.90   20  
      46.64   49.26                                                
  2 Robertson, Jeffrey        64 NBPB-NE              1:55.00    2:02.63   17  
      57.48 1:05.15                                                
 
Event 9  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana              22 HMST-CT                33.00      33.48   20  
 
Event 9  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samson, Vivian            39 NEM-NE                 37.00      36.62   20  
 
Event 9  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE                 38.50      39.00   20  
  2 Flynn, Sandra             50 NEM-NE               1:00.00      49.15   17  
 
Event 9  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wettach, Gayle            58 NEM-NE                 38.50      38.64   20  
  2 Spense, Denise            56 NEM-NE                 37.50      39.50   17  
 
Event 9  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nisley-Black, Karla       60 NEM-NE                 48.00      42.44   20  
 -- Tully, Mary-Alice         64 NEM-NE               1:10.00         DQ  
 
Event 9  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mannarino, Joshua         24 NEM-NE                 35.00      37.61   20  
 
Event 9  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wraight, Thomas           28 GBM-NE                 40.60      37.69   20  
 
Event 9  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 39.00      38.27   20  
 
Event 9  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitford, Todd            40 GBM-NE                 33.00      31.93   20  
  2 Graham, David             41 NEM-NE                 34.60      33.55   17  
  3 Avard, Christian          43 NEM-NE                 34.80      34.80   16  
  4 Roznitsky, Yoel           41 NEM-NE                 36.60      37.39   15  
 
Event 9  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prescott, Al              47 NEM-NE                 40.00      40.08   20  
 
Event 9  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macmahon, John            52 GBM-NE                 39.00      43.85   20  
 
Event 9  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Bob                56 NEM-NE                 33.70      33.84   20  
 -- Purinton, Spencer         58 NEM-NE                 45.00         DQ  
 
Event 9  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, James             69 NBPB-NE                48.00      46.52   20  
 
Event 10  Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pimer, Diana              22 HMST-CT              2:07.00    2:19.72   20  
      30.62   36.88   39.66   32.56                                
 
Event 10  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Elizabeth       26 NEM-NE               2:30.00    2:25.94   20  
      31.84   40.64   39.61   33.85                                
  2 Chepeleff, Sarah          25 NEM-NE               2:24.00    2:26.79   17  
      33.28   38.56   42.67   32.28                                
 
Event 10  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Melinda         34 NEM-NE               2:30.00    2:27.49   20  
      31.80   38.58   44.14   32.97                                
 
Event 10  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE               3:00.00    2:58.84   20  
      40.11   45.81   50.69   42.23                                
 
Event 10  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Guymont, Lisa             51 NEM-NE               3:00.00         DQ  
 
Event 10  Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estel, Beth               59 NEM-NE               2:42.00    2:43.61   20  
      35.81   42.65   47.15   38.00                                
 
Event 10  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glines, Susie             64 NEM-NE               3:50.00    3:52.21   20  
      55.82   54.55 1:03.20   58.64                                
 
Event 10  Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slifer, Kathy             70 NEM-NE               3:07.00    3:09.04   20  
      45.65   49.75   51.09   42.55                                
 
Event 10  Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, George              22 NEM-NE               2:18.00    2:18.46   20  
      30.09   35.44   41.37   31.56                                
 
Event 10  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnell, Kyle             30 GBM-NE               2:17.50    2:21.88   20  
      30.54   37.44   42.09   31.81                                
 
Event 10  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Machinist, Scott          35 Unattached           2:43.00    2:24.29   20  
      30.73   38.46   42.90   32.20                                
 
Event 10  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitford, Todd            40 GBM-NE               2:45.00    2:23.29   20  
      29.05   38.08   42.85   33.31                                
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Stundtner, Mathew         52 NEM-NE               3:00.00         DQ  
      39.71   46.91   56.47   41.61                                
 
Event 10  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Kevin           55 NEM-NE               2:30.00    2:25.81   20  
      30.32   37.92   42.49   35.08                                
 
Event 10  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                73 GBM-NE               4:10.00    4:03.17   20  
      55.76 1:00.00 1:14.64   52.77                                
 
Event 10  Men 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Richard           83 GBM-NE               6:30.00    6:13.97   20  
    1:28.29 1:25.92 1:54.48 1:25.28                                
 
Event 11  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aubin, Alana              25 NEM-NE                 58.00      58.25   20  
      28.08   30.17                                                
  2 Sullivan, Elizabeth       26 NEM-NE                 59.90      59.37   17  
      28.59   30.78                                                
  3 Dwyer, Alexis             26 GBM-NE               1:07.00    1:05.36   16  
      31.36   34.00                                                
 
Event 11  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Lauren             31 GBM-NE               1:14.00    1:16.68   20  
      35.41   41.27                                                
 
Event 11  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE               1:00.00    1:03.29   20  
      30.42   32.87                                                
  2 Samson, Vivian            39 NEM-NE               1:02.00    1:04.03   17  
      30.08   33.95                                                
 
Event 11  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunstall, Nancy           53 NEM-NE               1:13.00    1:13.01   20  
      35.47   37.54                                                
  2 Flynn, Sandra             50 NEM-NE               1:30.00    1:31.53   17  
      42.34   49.19                                                
 
Event 11  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wettach, Gayle            58 NEM-NE               1:05.00    1:03.42   20  
      30.18   33.24                                                
 
Event 11  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nisley-Black, Karla       60 NEM-NE               1:15.00    1:11.77   20  
      34.87   36.90                                                
 
Event 11  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Matthew             24 MESC-NE                55.60      55.64   20  
      26.84   28.80                                                
  2 Sharek, Nicholas          24 GBM-NE               1:05.00      57.24   17  
      28.01   29.23                                                
 
Event 11  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Charles           29 NBPB-NE                54.00      53.60   20  
      24.93   28.67                                                
  2 Wraight, Thomas           28 GBM-NE               1:03.00    1:00.57   17  
      28.59   31.98                                                
 
Event 11  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinck, Todd               43 NEM-NE                 56.00      56.97   20  
      27.43   29.54                                                
  2 Banovic, Brendan          41 NBPB-NE              1:05.00      57.44   17  
      28.00   29.44                                                
  3 Sullivan, John            41 Unattached           1:08.00    1:08.85   16  
      31.78   37.07                                                
 
Event 11  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gendreau, Ed              53 GBM-NE                 58.00      55.52   20  
      26.87   28.65                                                
  2 Macmahon, John            52 GBM-NE               1:10.00    1:14.63   17  
      36.52   38.11                                                
 
Event 11  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Guy                57 GBM-NE                 57.50      55.80   20  
      27.57   28.23                                                
  2 Purinton, Spencer         58 NEM-NE               1:15.00    1:11.43   17  
      34.56   36.87                                                
 
Event 11  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Renwick, John             62 NEM-NE               1:20.00    1:15.51   20  
      36.38   39.13                                                
 
Event 11  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newkirk, Thomas           67 GBM-NE               1:06.00    1:06.31   20  
      32.44   33.87                                                
  2 Smith, Doug               65 NEM-NE               1:24.00    1:25.89   17  
      41.98   43.91                                                
  3 Murphy, James             69 NBPB-NE              1:30.00    1:26.93   16  
      41.34   45.59                                                
 
Event 11  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Read, Phil                73 GBM-NE               1:25.00    1:29.82   20  
      43.73   46.09                                                
  2 Stoler, Dennis            70 Unattached           1:55.00    1:50.06   17  
      52.29   57.77                                                
 
Event 12  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rolfs, Katie              26 GBM-NE                 36.00      32.37   20  
 
Event 12  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Lauren             31 GBM-NE                 38.00      38.33   20  
 
Event 12  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandberg, Betsy           47 GBM-NE                 39.00      39.21   20  
 
Event 12  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Tracy           50 GBM-NE                 31.30      32.50   20  
  2 Renwick, Jacque           54 NEM-NE                 43.00      44.32   17  
 
Event 12  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokes, Karin             55 NEM-NE                 34.00      34.97   20  
 
Event 12  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tully, Mary-Alice         64 NEM-NE               1:10.00    1:07.29   20  
 
Event 12  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, George              22 NEM-NE                 28.00      28.50   20  
  2 Mannarino, Joshua         24 NEM-NE                 33.00      32.72   17  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Charles           29 NBPB-NE                27.00      31.99   20  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnell, Kyle             30 GBM-NE                 27.50      28.37   20  
 
Event 12  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Machinist, Scott          35 Unattached             27.90      27.95   20  
  2 Westgeest, Bart           36 GBM-NE                 33.00      29.30   17  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, David             41 NEM-NE                 27.80      28.51   20  
  2 Avard, Christian          43 NEM-NE                 28.10      29.73   17  
  3 Roznitsky, Yoel           41 NEM-NE                 34.70      33.85   16  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Alec              45 GBM-NE                 40.00      43.49   20  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Guy                57 GBM-NE                 27.50      28.29   20  
  2 Sullivan, Kevin           55 NEM-NE                 32.00      29.54   17  
  3 Olson, Bob                56 NEM-NE                 31.29      30.85   16  
  4 Purinton, Spencer         58 NEM-NE                    NT      48.09   15  
 
Event 13  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters-NE  'A'                              NT    1:56.16   40  
     1) Dwyer, Alexis W26               2) Phillips, Tracy W50            
     3) Sharek, Nicholas M24            4) Newkirk, Thomas M67            
       32.95                      29.00                                    
 -- Newburyport Breakers-NE  'A'                           NT   X1:55.50  
       26.70    33.32    27.85    27.63                                    
 -- Newburyport Breakers-NE  'B'                           NT   X2:43.58  
       36.97                      37.99                                    
 
Event 13  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters-NE  'B'                              NT    1:59.15   40  
     1) Heath, Lauren W31               2) Rolfs, Katie W26               
     3) Burnell, Kyle M30               4) Wraight, Thomas M28            
       35.71    30.54    25.99    26.91                                    
 
Event 13  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Bay Masters-NE  'C'                              NT    1:43.10   40  
     1) Gendreau, Ed M53                2) Whitford, Todd M40             
     3) Westgeest, Bart M36             4) Davis, Guy M57                 
       25.90    24.43    26.86    25.91                                    
 
Event 13  Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Great Bay Masters-NE  'D'                              NT    2:44.74   34  
     1) Arnold, Richard M83             2) Macmahon, John M52             
     3) Read, Phil M73                  4) Rooney, Alec M45               
     1:29.63    41.35    33.76                                             
 
Event 14  Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crusco, Kysa              39 NEM-NE              20:30.00   20:43.79   20  
      33.84   36.27   37.21   37.57   38.24   37.96   38.16   38.06
      38.24   38.15   38.16   38.28   37.78   38.01   38.61   38.03
      37.91   38.01   37.86   38.09   38.52   37.54   37.93   37.81
      38.23   38.38   38.40   37.68   37.31   36.83   37.44   37.34
      35.94
 
Event 14  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delorey, Laura            53 NEM-NE              20:35.00   21:06.75   20  
      32.74   35.73   36.14   37.08   37.67   37.64   37.61   37.68
      37.76   37.63   37.58   37.71   37.74   38.00   38.05   38.05
      38.23   38.58   38.19   37.33   46.59   41.13   39.84   39.56
      39.40   39.31   39.47   39.02   39.21   38.93   39.28   39.03
      38.84
 
Event 14  Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estel, Beth               59 NEM-NE              21:30.00   21:16.24   20  
      34.47   37.05   38.11   38.41   38.77   38.66   38.34   38.49
      38.49   39.17   38.26   38.44   38.22   38.67   38.78   38.73
      38.82   38.92   38.90   39.33   39.00   38.52   39.24   39.12
      39.41   39.31   39.01   39.28   39.12   39.43   39.16   39.09
      39.52
 
Event 14  Men 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mannarino, Joshua         24 NEM-NE              22:00.00   22:00.82   20  
      33.92   36.93   38.70   38.82   40.00   38.37   40.06   40.01
      40.50   40.83   40.89   41.15   40.91   41.05   41.50   41.28
      40.86   40.80   41.22   40.90   41.28   41.20   41.51   40.35
      40.82   40.98   40.64   40.96   40.67   40.53   39.77   38.19
      35.22
 
Event 14  Men 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Sean              40 GBM-NE              20:21.00   20:04.81   20  
      31.20   34.48   35.77   36.55   36.33   36.31   36.37   36.83
      36.78   36.97   37.08   36.85   37.44   36.81   36.94   36.62
      36.44   37.07   37.04   36.89   37.26   38.07   37.50   37.71
      36.60   37.48   36.69   36.75   38.12   37.92   36.61   34.61
      32.72
 
Event 14  Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mack, Tom                 57 GBM-NE              21:00.00   20:42.32   20  
      34.30   37.68   37.66   37.84   38.24   37.80   37.90   38.33
      37.71   37.76   37.97   38.07   37.87   38.00   38.15   38.22
      38.10   38.38   38.03   37.91   37.62   37.45   37.68   37.51
      37.70   37.70   37.67   37.85   37.89   37.31   37.30   37.44
      35.28
 
Event 14  Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Bill                65 NEM-NE              21:30.00   21:30.73   20  
      35.92   40.28   41.04   40.53   40.59   39.90   40.44   40.68
      40.10   40.50   40.23   39.56   39.52   39.54   39.71   39.59
      39.81   39.17   39.94   38.68   39.27   39.77   38.51   37.72
      38.07   38.30   39.35   39.01   38.03   38.00   36.71   37.79
      34.47